DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Prolog: Nepokojné plachty

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorSpráva
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1189
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   St 02 november 2011, 19:32

Tyron

Trpezlivo som si vypočul návrh trpaslíka a potom sa zoširoka usmial.
A vy ste si mysleli, že vás prenesiem ďalej ako do Elgirnu? To ste na omyle. Hodím vás na územie Elgirnu, niekde za hranice Amarského kráľovstva. vysvetlil som im môj plán. Oni očividne nevedeli, ako ich tam chcem preniesť. Oni potrebujú dopravu. Pekný vtip. Ja im ukážem dopravu! Mávol som oboma labami na tých troch. Pod lodičkou sa objavilo niečo ako vodný vír, ktorý ich do sekundy zhltol. Zachechtal som sa a vrátil pod vodu.

Vodný portál vás vyhodil rovno do nejakého hustého lesa. Boli ste celý mokrý, v ústach ste cítili slanú vodu a bolo vám veľmi zle na žalúdok. Prechod cez portál bolo niečo ako strmhlavý pád z hory. Pod vodou. Jednoducho niečo hrozné... ale dostali ste sa kam ste chceli ísť. Les bol očividne niekde pri Elgirne, lebo ste si všimli trpasličie označenie ciest. Akási obchodná cesta po ktorej práve prechádzal koč bola rovno vedľa vás. Kočovník na vás prekvapene pozeral - mokrí trpaslíci, námornícke oblečenie...?

Zobrazit informácie o autorovi
Black
Nikto

Počet príspevkov : 47
Vek : 22
Charakter : Gáldhiem - Trapslík

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   St 02 november 2011, 20:24

Gáldhiem

Chcel som ešte drakovy poďakovať, no to ma už zachytil vodný vír a preniesol do lesa neďaleko Elgrindu. Popravde, bol to dosť hnusný spôsob presunu a keď som nohami opa5 pristál na pevnej zemi okamžite som sa povracal. Ale bol som rád, aspoň som sa zbavil zvyšného alkoholu v žalúdku a slanej vody ktorej som sa na mori napil dosť veľa a ktorá by ma dosť ťažila na žalúdku. Poobzeral som sa či je Zoltanor a kapitán v poriadku a potom som vykročil k mužovy na koči ktorí na nás pozeral ako keby nikdy nevidel mokrého trpaslíka. A mal sa prečo čudovať, trpaslíci nemaly radi vodu a zbadať takto v lese 3 mokrých trpaslíkov v plnom brnení a námorníckom oblečení bolo popravde dosť nezvyčajné. Podišiel som teda k nemu a prehovoril na neho - Dobrý muž, kam mieriš ? Sme kráľovský šľachtici a hrdinovia bitky o pevnosť Dar-dum na bezmennom ostrove, cestovali sme po mori a tam nás prepadli ľudské lode, bojovali sme proti obrovskej presile až sme dokázali utiecť a dostať sa sem. Mierime do Elgrinu kde chceme nabrať silu na ďalšiu cestu. Bol by si toho srdca a vzal mňa a mojich priateľov do mesta ? Boly by sme ti vďačný a odmena by ťa neminula ! Konečne som dohovoril a dúfal že nás ten chlapík odvezie, lebo po svojich by sme v takomto stave nikam nedošly. A ak nás neodvezie, tak ho omráčime a koč si vezmeme, aké jednoduché...
Návrat hore Goto down
Lyall
Nikto

Počet príspevkov : 42

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   St 02 november 2011, 20:32

Zoltanor

Už jsem se viděl, jak si užiju celou tu cestu na zádech Draka napříč ostrým větrem a on nás nakonec přenese pomocí vodního víru, v kterém byla cesta opravdu příšernou. Možná rychlou.. nicméně mít v hubě slanou vodu není zrovna to nejhezčí a tak, když nás to hodilo na pevninu do lesíka nedaleko Elgrinu jsem neustále plival na zem, abych dostal tu příšernou chuť ze svojeho jazyka, nepovedlo se.. Namísto toho se mi udělalo špatně a stejně jako Gáldhiem jsem se poblil. Najednou se objevil chlápek a vypadal vcelku udiveně, já se jen zasmál a nechal bratrance, aby mu řekl své.. "Pfůj.. Už nikdy nechcu zažít takovou cestu!" Řekl jsem si polohlasně a byl naštvaný.. "Bože taková podlost, to bylo od toho draka pěkně hnusný. Teď si stačí nechat ukovat brnění, zajít do Garsternu a předat tam nějakej šutr... To mi připomnělo, že si o tom šutru budu muset s Gáldhiem promluvit.." Pomyslel jsem a přitom se díval na mého bratrance, jak se tam baví s nějakým druhým trpaslíkem. "Jen ještě otázka... Nevíte jak daleko od tohohle místa se nachází Garstern? Kolik dní by trvala cesta pěšky?" Zahrnul jsem trpaslíka pár otázkami, když můj bratr konečně domluvil.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Št 03 november 2011, 19:40

Pohonič zastavil a pozorne vypočul Gáldhiema. Stále bolo na ňom vidieť prekvapenie. Príbeh, ktorý mu povedal sa zdal skutočne akoby vymyslený. Bojovali proti obrovskej presile a utiekli na mori pred ľudskými ľodami? To dáva zmysel. Celé sa to zdalo podozrivé a uveriť, že to boli akýsi hrdinovia bolo naozaj ťažké.
Ešte povedzte že ste videli draka a už tomu neuverí naozaj nikto! zasmial sa pohonič. Neuvedomil si že prakticky povedal pravdu. Pozrel na Zoltanora a zamyslel sa.
Garstern nie je až tak vzdialený... mohol by som vás tam odviesť. Ale viete, tá záťaž... máte čím zaplatiť? spýtal sa trpaslík.

Lyall
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Št 03 november 2011, 19:53

Zoltanor

Vyslechnul jsem si trpaslíkovi kecy a při jeho zmínění o drakovi jsem se trošku pousmál, ale nic však neříkal.. "Děláte si srandu? Jestli my máme čím platit? Chlape, jsme šlechtici.. Šlechtic má vždycky peníze, má ho plné trezory. Neuvědomuješ si to? Jestli nás odvezeš čeká tě možná královská odměna a klidně i něco víc, to ti nestačí? To je přímo nabídka od boha. Dáme ti klidně celej pytel zlaťáků, jen nám zajistíš odvoz.. Na tom není nic těžkýho." Zakončil jsem a začal se smát, Gáldhiemovi okamžitě muselo dojít, že jde o jednu z našich fint, při které se jeden z nás snaží danou osobu zabavit, zatímco druhý ho nějak zezadu nenápadně sejme, aniž by to vlastně čekal. "Ale je to vaše nabídka.... Jestli chcete být chudým.. zůstaňte si klidně chudým.. To taky není složitý.." Dodal jsem nakonec s ironií v hlase a přitom se na něj díval a čekal, kdy konečně Gáldhiem splní svůj úkol.
Návrat hore Goto down
Black
Nikto

Počet príspevkov : 47
Vek : 22
Charakter : Gáldhiem - Trapslík

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Št 03 november 2011, 20:07

Gáldhiem

Neprítomne som čumel na trpaslíka prepravcu a prikyvoval než som si uvedomil čo vlastne Zoltanor vraví. Bohatý šľachtici, trezory plné zlata, hrniec zlaťákov..., čo že ? Veď nemáme ani jede medenák ! A v tom mi doklaplo o čo ide a vo vnútri som sa pousmial. Ty starý lišiak ! Keďže som stále bokom od prepravcu a ten sa teraz sústredil na Zoltanora, pomalyčky som sa približoval s boku a tváril som sa že si obhliadam kolesá vozu. Keď Zoltanor ukončoval svoj príhovor ku vodičovy koču vyskočil som na neho a dal mu pecku po hlave až odpadol. Hodil som jeho telo dozadu koča, nasadil si jeho klobúk a povedal im, tak čo páni zvezieme sa ? Potom som vybuchol od smiechu a automaticky hľadal v skrytom vrecku vesty fajku a dúfal že to prežila aj s tabakom bez vážnejšej ujmy, bez nej by som dlho nevydžal.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Pi 04 november 2011, 01:57

Zoltanor mu vysvetľoval rôzne fakty, ktoré sa ale nedali nijako dokázať a uveril by im len veľmi veľký hlupák. To si môžu vymyslieť aj banditi... náhle však... kapitán Dámy len neveriacky ukazoval na Gáldhiema, ktorý práve omráčil pohoniča. Akoby chcel niečo povedať, ale na jazyk sa nedostavila tá správna myšlienka. Tieto praktiky pre šľachticov? Kde sa to len trpaslíci dostali? Hrôza tisícok drakov!
Vojenskí hrdinovia? Skutočne? spýtal sa kapitán bezvýrazne a nasadol do koča. Nemohol sa sťažovať, mali odvoz zadarmo, ale kebyže to niekto zistí - to by bol problém. Asi by stratil svoju hodnosť. Pohoniča kapitán vyhodil na cestu najjemnejšie ako to išlo, ale i tak sa riadne musel udrieť. Na tom ale nezáležalo... hor sa do Elgirnu!

Lyall
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ne 06 november 2011, 10:26

Zoltanor

"Haha... Nevadí. Zoufalé časy si žádají zoufalé činy, to je přece jednoduché.." Vyhrkl jsem ze sebe v moment, kdy Gáldhiem omráčil toho trpaslíka. "Nač čekáme? Jedeme... Nastupujem kapitána.. rychle, rychle.." Říkal jsem směrem ke kapitánovi padlé Dámy, který neváhal a po chvíli též nastoupil, pomalu a jistě jsme se dostávali k Elgirnu, k trpaslíčímu městu. "Země kovářů, země jedinečných zbraní a brnění.. To je Elgirn, město stvořené kvůli nejlepším trpaslíčím kovářům na tomto světě." Vydal jsem ze sebe polohlasně spíše jenom pro mě a přitom se díval dopředu na rozléhající cestu v obrovských dálkách. Gáldhiem zoufale hledal svoji fajfku a když ji našel, začal opět pokuřovat, no já se to snažil nějak nevnímat a spíše se chtěl soustředit na cestu.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   

Návrat hore Goto down

Prolog: Nepokojné plachty
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 4 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: