DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Prolog: Nepokojné plachty

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
Black
Nikto

Počet príspevkov : 47
Vek : 22
Charakter : Gáldhiem - Trapslík

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 01:41

Gáldhiem

Zdržiavacia stratégia celkom vyšla. Zázrak sa stal. Ale namiesto ľudí na nás útočil drak. To je skutočne super. Boha jeho ! Ukázal som na draka. Čo bolo v tom rume ? Myslel som si že mám halucinácie pretože pokiaľ viem draka nikto nevidel už niekoľko storočí a teraz si tu jeden z nich len tak príde a najskôr nás všetkých zožerie. Pokiaľ viem draky neznášajú ľudí ale trpaslíkov majú radi, takže možno ak sa nebudeme brániť nezabije nás... Zakričal som na Zoltanora a kapitána. Lenže drak sa očividne pokúšal loď zničiť. Jediná vec ktorá ma napadla bola skočiť spať do vody. Ale čo takto skočiť do lodičky ! Ak s nami pôjde aj kapitán môžeme sa plaviť... Poďme zreval som a chopil sa iniciatívy. Rozbehol som sa ku kraju lode a kapitána so Zolatanorom som vzal so sebou. Ku konci lode sme skočily a pristály sme rovno na lodičke. Chytil som veslá a pratal nás odtiaľ preč ako som len vládal... Veslujte ! Poďme ! Zakričal som na tých dvoch.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1197
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 01:51

Tyron

Tak a už stačilo! Tie blbé lode tu nebudú neustále bojovať rovno nad mojím domom. Kto to má stále trpieť?! Za posledný mesiac mi rovno na hlavu počas odpočinku padlo niekoľko desiatok utopených mŕtvol a začínalo to byť otravné. Naozaj otravné! Tak oni si dovoľujú vyrušovať draka?! Nechcel som sa ukazovať, ale musel som už. Naozaj to prehnali. Vyletel som z vody vysoko na oblohu, aby som získal ako taký prehľad o situácii. Chcel som tentoraz všetko urobiť bez mágie - bola to väčšia sranda, urobiť to klasicky bez čarov. Tri potopené lode a nejaké ďalšie na obzore. Hlavná však bola očividne rovno podomnou. Mohol som ju do sekundy zničiť jediným kúzlom, ale to by nebola tá pravá zábava. Námorníci na lodiach sa správali akoby videli prvý krát draka vo svojom živote. Vlastne, to aj bola pravda. Ale koho to zaujíma? Vidieť draka v živote by im malo stačiť, a potom môžu zomrieť. Nabral som výšku a potom voľným pádom smeroval rovno na loď. Moja rýchlosť letu sa neustále zvyšovala a mne sa zapáčil ten pocit! Niečo ničiť, bolo to úžasné. Tá ich bezbrannosť! Smiešne. Bolo jasné, že tí slabosi sú výtvorom Erasa, boha slabochov. V tom som prerazil niekoľko vrstiev dreva akoby to bol papier. Z lode nezostalo nič. Preletel som cez loď rovno do mora a potom opäť vyletel, aby som mohol pozrieť kto prežil a trocha preživších postrašiť.

Gáldhiemovi, Zoltanorovi a kapitánovi sa podarilo odveslovať do vzdialenosti, kde už tlaková a vodná vlna neboli také silné. Malú loďku skoro prevrátilo na bok, ale udržala sa. Drak však zase vyletel z vody a mieril k lodičke. Tentoraz už pokojne, nevyzeralo to tak že ide útočiť.

Black
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 02:00

Gáldhiem

Nevídaná a nespútaná sila... Drak zničil tú loď ako keby to bola slamená loďka vo fľaši. Tlaková vlna bola obrovská ale našťastie sme sa neprevrátili. Videl som že drak mieri k nám a tak som prestal veslovať. Položil som veslá a snažil som sa udržať v pokoji a netriasť sa od strachu, ale nechýbalo veľa a pustil by som do gatí...
Chovajte sa slušne a radšej nič nehovorte kým nás nevyzve, nesmieme ho uraziť.
Keď bol pri nás ako prejav úcty som odhodil meč do zadu člnu a pokľakol som. Nevedel som či môžem ale prehovoril som. Ó mocný drak, prepáč nám že si bol zobudený zo svojho odpočinku ale nieje to naša vina. My sme len trpaslíči bojovníci ktorých zajali ľudia... Celú našu posádku vyzabíjaly a nebiť teba, zabili by aj nás. Sme ti nekonečne zaviazaný.. Dúfal som že mi rozumie a nezabije ma hneď na mieste za nedodržanie nejakého podzravu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 02:12

Tyron

Celé to očividne prežili len traja trpaslíci, ktorí veslovali na malej loďke. Vyzeralo to naozaj smiešne a tak som k nim doletel. Začali sa správať naozaj zvláštne. Nechápavo som sa nich zazrel. Jeden z nich dokonca pokľakol a ospravedlňoval sa. On urobil prehovor ku mne, jednoducho a jasne. Oni naozaj ešte nevideli draka. Celé to vyzeralo zábavne. A tak som sa rozhodol pripojiť k hre. Bol som zvedavý na ich reakcie.
Mocný drak... TYRON, premýšľa či vás nechať nažive... mohlo by byť naozaj nebezpečné nechať vás žiť, aby ste ostatným vyprávali čo ste tu videli. povedal som majestátnym hlasom a čakal ako budú odpovedať.
Zatiaľ som preletel po okolí, z vody zobral niekoľko ľudí do pazúrov a tam ich rozmačkal. Rovno pred očami trpaslíkov. Napadlo ma, že ich trocha postraším.

Black
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 02:18

Gáldhiem

Chytil som sa za hlavu a začal horekovať k naším predkom. Ó mocný drak Tyron, pokorne ťa prosíme ušetri naše životy a mi nikdy neprehovoríme o tom. Ale povedz nám, ó tvoja velebnosť prečo sa nehceš pochváliť svojím úžasným víťazstvom ? Bol by si medzi trpaslíkmi ešte uznávanejší než si doteraz. Nevedel som čo robiť. A navyše keď v pazúroch rozdrvil tých ľudí myslel som si že náš osud je spečatený. Od strachu som jednoducho buchol na zem. Alkohol strach a stres ma premohly. Dostal som stratu vedomia, avšak len chvíľkovú a začal som sa prebúdzať. Dúfal som že to bol len sen a žiaden drak tu nikde nebol. Ale bohužiaľ ten drak tu bol stále a chcel nás zabiť..
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 02:47

Tyron

Trpaslík hovoril ešte väčšie blbosti a mne z toho prišlo zle. Aký podliezač jeden! Bolo na nich vidieť, že sa boja. Od strachu dokonca aj odpadol! Alebo to bolo od toho alkoholu, ktorý z neho zapáchal? Jeden nikdy nevie...
Stačilo divadielka, vy kripli! zaručal som na nich dúfajúc že do bezvedomia neupadnú všetci naraz. Na lodičke sa krčili ako krysy v kúte.
Chceš mi snád nahovoriť, že draky majú obdiv u trpaslíkov? To asi budú tie Erasovské draky. Ja slúžim len Isenovi, jedinému skutočnému bohovi. Vlastne ste mi padli vhod. Chcete sa vyhnúť Isenovmu hnevu? Tak pre mňa urobíte malú službičku. povedal som im informačne a v pazúroch sa mi objavil akýsi obyčajne vyzerajúci kameň. Labu som natiahol k trpaslíkovi a čakal kedy zoberie kameň rovno z môjho pazúra, ktorý skoro dosahoval jeho veľkosti. A vyzeral naozaj ostrý. Aj bol.
Tento predmet odnesiete do Garsternu v mene Isena. Ak sa mu niečo počas cesty stane, osobne si vás nájdem. Viem letieť veľmi rýchlo a proti mne vám nepomôže ani armáda. Nesnažte sa ani o žiadne triky. Všetko sa dozviem. Tak čo, prijímate? Alebo chcete byť pochovaný v masovom hrobe, ktorý je rovno pod vami? Len niekoľko stoviek metrov. Potešil by som sa troma novými prírastkami do zbierky. Dnes ich síce pribudlo dosť.

Black
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 12:50

Gáldhiem

Pozviechal som sa na kolená a vzal si ten predmet od draka. Opatrne som ho držal v rukách a sledoval ho. Pochopil som že drak nás nechce zabiť a tak som sa trocha ukľudnil a dokázal som rozprávať zmysluplne. A komu ho máme dať v Gargsterne ? Kráľovy ? A na čo to slúži ? Dúfal som že mi odpovie lebo som sa bál toho predmetu. A ešte jedna vec, ako nám uveria že je to od teba ? Povedia že sme šialenci alebo čo... Pripadalo mi to ako úplna hlúposť, naletieť do trpaslíckeho mesta a vrieskať že nesiem Isenov dar a posiela ma drak...
Zavrely by nás do blázinca... Ale stále lepšie ako tu zomrieť.
Návrat hore Goto down
Lyall
Nikto

Počet príspevkov : 42

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 19:35

Zoltanor

Všechno se stalo tak rychle, ovšem v mojí ožralosti to člověk nemohl pořádně ani zaregistrovat. Prvně k nám začal kapitán lodi zvané Dáma promlouval a Gáldhiem mu ve svých odpovědích ožralecky rozmlouval, v tom už však celé molo hřelo a my byli nuceni skočit do pěkně studené vody. Pobylo se tam jen chvíli a už jsme byli na loďce Amarského vojska, jenž nás přesunula k hlavní lodi Amarů. Už se zdálo, že byl pomalu s náma konec Gáldhiem se to snažil zachránit, nemělo to však žádnou cenu. Prakticky nezbývalo nic a my se mohli už předem smířit se smrtí, tento fakt se během momentu bleskově vyvrátil. Všechno se změnilo a z obrovského moře se vynořilo velkolepé zvíře, respektive polobůh, nemluvilo se o nikom jiném než o Drakovi, přesněji Vodním drakovi. Velkolepý objev působil opravdu vznešeně, jeho zloba však již přerostla a tak z pochopitelných důvodů zaútočil na Amarskou loď a ta lehla během zlomku vteřin do vody. I poslední lidští vojáci byli zabiti a zbývali pouze tři bezradní trpaslíci.. Já, Gáldhiem a kapitán Dámy, vypadalo to, že nás drak chtěl zabít nakonec k nám měl pouhý proslov a předal nám nějaký kámen. "Tohle není možný... Drak po nás něco chce.. Ukázal se zrovna nám.... Je to možný? Není to sen?" Pomyslel jsem si při pohledu na něj a nic neříkal, odhodlal jsem něco říct až dokončil svou řeč bratranec.. "Jistěže to přijmeme, takovuhle misi nelze odmítnout. Nicméně jak řekl Gáldhiem, řekl jste nám pouze, kam máme plout nikoliv komu máme ten předmět odevzdat." Vydal jsem ze sebe, opilost jako by v té chvíli přešla a já sám vlastně pořádně nevěděl proč?
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 20:38

Tyron

Trpaslíci mali moc veľa otázok. Začal som rozmýšľať či ich nechať na žive alebo sa ich zbaviť, lebo začínali byť otravný ako každý iný smrteľník. Jednoducho im dám vec, prenesiem ich na pevninu a majú ju tam odniesť. Už jednoduchšie sa to vysvetliť nedá. Lenže oni musia byť zvedaví. Kam? Načo? Prečo? Komu? Kde? Moja trpezlivosť tu končila...
MÁTE TEN BLBÝ KAMEŇ PROSTE ODNIESŤ DO GARSTERNU!!! zaručal som na nich nahnevane. Bolo to také silné, že sa to dalo považovať za vzdušnú mágiu. Dúfal som že neohluchli. Ale potom som si niečo uvedomil...
Ale áno, už keď ste to spomenuli - najlepšie by bolo rovno do kráľovského paláca... a čo najbližšie ku kráľovi. A nech vás nezaujíma načo ten kameň je. Len si pripravte únikovú cestu, keď ho tam donesiete. Nejakú veľmi dobrú a rýchlu, lebo budete musieť utekať. vysvetlil som im stručne a dúfal, že to konečne pochopia.

Lyall
Nikto

Počet príspevkov : 42

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   St 02 november 2011, 17:41

Zoltanor

Mnoho vyptávání zbytečných okolností se nám nakonec s Gáldhiem vymstilo. Drak zakřičel opravdu naštvaně a já na to neměl chvíli slov. "Utíkat, jo? Když to říkáte, poslechneme vás. Nicméně potřebujeme něco k přepravě. Nechtěl by jste nás hodit do Elgirnu, do Garsternu by jsme zašli pěšky, potřebujeme si tam totiž také něco vyřídit.. Proto bych vás prosil.." Vydal jsem ze sebe a známky ozřalosti pomalu a jistě s přítomností draka prostě mizeli, byl to zázrak. Něco jako polobůh ve mě probudil pocit, jenž opilost vnesl plně do pozadí.. "Co s tím kamenem je? Nějak se mi to nelíbí... Připadá mi jako by to bylo určeno na něco špatného.." Pomyslel jsem si už trošku smysluplně a zadíval se na draka, jenž vypadal opravdu vznešeně, dal se z něj však lehce vycítit hněv. Po chvíli zadívání na draka jsem obrátil oči na Gáldhiema a na tvář mi naskočil zvláštní výraz, co nenaznačoval ani smutek a ani radost.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   

Návrat hore Goto down

Prolog: Nepokojné plachty
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 3 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: