DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Prolog: Nepokojné plachty

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1202
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Po 31 október 2011, 19:32

Gáldhiemovo a Zoltanorove šaškovanie našťastie nikto nevidel, inak by si myslel že sa úplne zbláznili. Ten sud, ktorý im námorník doniesol, vôbec nebol celý pre nich ale mal vystačiť pre polovicu posádky. A oni ho vypili celý za chvíľu...
... Amarské lode sa zlovestne približovali a začali z nich vyletúvať ohnivé šípy. Podľa všetkého boli lučistníci Amarského kráľovstva veľmi presní, lebo plachty obchodnej lode sa okamžite chytili. Začali prudko horieť. Kapitán aktívne rozdával rozkazy. Námorníci behali kade tade, vyplašene sa potkýnali a nevedeli čo majú robiť. Obchodné ľodstvo nebolo práve zvyknuté na útoky nepriateľov. Bojové lode vyrazili vpred, ale oproti Amarskej flotile vyzerali veľmi chabo. Možno ich dokázali spomaliť, ale to bolo asi tak všetko.
Keď sa Gáldhiem a Zoltanor vyštverali na palubu, kapitán si ich všimol a hneď k ním bežal.
Máme veľký problém! Amarské ľodstvo na nás útočí a my prakticky nemáme ako uniknúť. Sme tu doslova uväznení! vysvetlil, aj napriek tomu že tí dvaja nevyzerali práve pri zmysloch.

Zobrazit informácie o autorovi
Black
Nikto

Počet príspevkov : 47
Vek : 22
Charakter : Gáldhiem - Trapslík

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Po 31 október 2011, 21:12

Gáldhiem

Rozkročil som nohy a vystrčil palec ako keby som práve dostal geniálny nápad ktorí nás dostane z tejto prekérnej situácie. Ale nedostal som. A čo teraz ? Bol som úplne na mol a jediné na čo som myslel bolo to že by som si tu pekne schrupol. Pozbieral som zvyšky inteligencie a prehovoril Nemáme nejaké záchranné člny ? A nieje žiadna šanca že im utečieme ? Ak nie ostáva nám jediné stret zočí voči ! Zreval som a vytiahol zlomenú metlu v domnení že je to meč a zdvihol ju nad hlavu. Nebojím sa, týmto mečom ich všetkých pobijem ! Pomaly som začal znova strácať rovnováhu. Ak na niečo nepríde kapitán alebo nás niekto nezachráni je náš osud bohužiaľ spečatený. Ale stať sa môže skutočne všetko...
Návrat hore Goto down
Lyall
Nikto

Počet príspevkov : 42

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Po 31 október 2011, 21:23

Zoltanor

Došli jsme na molo, výbuchy se začali ozývat a najednou přišel kapitán, který nám něco sdělil, poté však Gáldhiem začal dělat blbosti.. "Hele to není dobrej nápad! Ty si tam sekáš někde do prázdna a nepřítel stojí přímo před náma." Řekl jsem mu a natáhl prst na kapitána.. "Jak nám dokáže, že nejste nepřítel?" Zeptal jsem se ho a bylo na mě jasně poznat, že jsem trošku nezvládnul boj proti alkoholu. "Utečem a nebo ty svině lidský do jednoho pobijem!" Zakřičel jsem polohlasně a podíval se vedle nás, kde se právě odehrávala bitva dvou trpasličích lodí a jedné lidské lodi. Nějak jsem však moc nevnímal, co se děje, kdo vyhrává a prohrává mi bylo neznámé a tak jsem prostě najednou ze sebe vydal "Jo! Už je skoro máme!" a znovu se podíval na kapitána, načež jsem zatřepal hlavou s domněnkou, že budu v pohodě.. nestalo se tak, i když jsem toho vypil o něco méně než Gáldhiem.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 00:27

Kapitán nechápavo zazeral na Gáldhiema a Zoltanora. Boli totálne ožratý na mol a ani nevedeli čo sa poriadne deje. Gáldhiem spomenul záchranné člny - pri tej poznámke sa kapitán chytil za čelo. Sprostejšiu poznámku už nepočul za posledný rok. Kapitán mu zlomenú metlu vytrhol z ruky a hodil ju do najbližšieho námorníka. Ten druhý, Zolaťnoro, či ako sa volal, dokonca chcel zaútočiť na kapitána. Kapitán už naozaj nevedel čo má robiť. Dúfal, že tí dvaja bojovníci, ktorí sa vyznemanali v Dar-Dum, budú užitoční. Ale teraz z nich boli len neužitočné predmety, ktoré navyše aj otravovali.
Medzitým jedna z bojových lodí padla a Amarská flotila zostala bez jedinej straty. Boli lepšie vybavení ako by trpaslík čakal!
Kapitán všetkých vyzval, aby sa pripravili na boj. Ale nebolo kde bojovať, lebo celá paluba už pomaly horela.
Muž cez palubu! kričal námorníci všade naokolo a skákali do vody... Dáma sa pomaly ale isto potápala. Kapitán neváhal a tých dvoch sotil do vody. Skočil za nimi a dúfal, že sa neutopia.

Black
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 00:38

Gáldhiem

Kapitán mi vytrhol metlu z ruky a ja som na neho zreval Čo robíš ? Ako budem bojovať ?! V tom nám potopily loď a ja som si zo Zoltanorom tľapol a pochválil nás Pekne sme ich potopili ! Potom som už len spadol do vody a zažil obrovský šok zo zimnej vody. Snažil som sa vyplávať nad vodu a túžil som sa nadýchnuť. Šok a ľadová voda spôsobili že som skoro vytriezvel a začal vnímať čo sa deje. To je zlé, veľmi zlé ! Čo teraz ? Kde je Zoltanor ? Premýšľal som úmorne a snažil sa vymislieť čo ďalej. Dúfam že sa neutopil, debil jeden !Sledoval som všetkých a všetko okolo seba a hľadal som ho pohľadom. Teraz už aj vydel že nevyhrávame, ba čo - prehraly sme. Boly sme v riadne prekérnej situácií ale skutočne som z nej nevydel východisko, myslel som si že je koniec. Ale ožratým sa nikdy nič nestane...
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 00:44

Voda bola naozaj ľadová, až príliš. Boli ste predsa v severných moriach. Keby že v tej zostanete dlhšie, boli by ste podchladení a onedlho zomreli. Dáma sa potopila, rovnako aj bojové lode, ktoré ju ochraňovali. Amarské lode obsadili celý koridor a lučistníci strieľali na trpaslíkov, ktorí márne a zúfalo plávali vo vode. Vír z potápajúcej sa lode vás skoro stiahol pod vodu, ale kapitánovi sa podarilo vás udržať. Bol silnejší ako vyzeral.

Vo vode ste ale neplávali veľmi dlho - o pár minút k vám doplávalo niekoľko malých lodičiek, v ktorých bolo veľké množstvo Amarských ľudských vojakov.
To sú oni, tí šlachtici. Berte ich! vykríkol jeden z ľudí a lode priplávali k vám.
Vytiahli vás z vody a začali spútavať, aby ste nemohli robiť problémy. Kapitána si zobrali tiež. Všetkých ostatných trpaslíkov pobili alebo ich nechali zamrznúť v mori.

Black
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 00:55

Gáldhiem

A predsa prišla záchrana...
Najhoršia aká len mohla ale prišla. Stále lepšie byť zajatý ľudmi ako utopený v mori, pomyslel som si. Bola mi neskutočná zima a aj napriek tomu že som tvrdý trpaslík som sa triasol ako osika. Sedel som teda v malej loďke vedľa Zoltana, bol som spútaný a triasol som sa od zimi. A ešte sa mi chcelo spať, účinky alkoholu sa vracali... Vedel som že nás nezabijú, to by sme tu už nesedeli. Pošepkal som Zoltanorovi do ucha Mám plán, myslím že nás to odtiaľto dostane... Keď sme sa blížili k hlavnej ľudskej lodi ozval sa k nim Hej ľudia, kam nás to beriete ? Kam máte namierené ? Dúfal som že mi odpovedia, lebo takáto informácia o aktuálnej polohe sa zajatcovy hodí vždy. Ešte by nás mohli zachrániť, piráti... Teda dúfam v to... Naša situácia bola zlá a zachrániť nás zos spárov ľudí mohol len zázrak...
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 01:10

Na útek ani nepomýšľajte. To je výhoda aj nevýhoda šíreho oceána - nie je kam uniknúť. Teraz vás zachráni len zázrak. zasmial sa jeden z bojovníkov od ľudí. Malé lode vás dopravili k tej veľkej, očividne hlavnej a vyniesli vás hore. Na palube stál kapitán Amarskej flotily. Takže dvaja ožraní šlachtici. No výborne, za vás získame pekné výkupné. pousmial sa a zamyslene si podoprel bradu. Tí dvaja ale vyzerali ako trhani skôr... alebo nejakí morskí ožrani. Ale nie ako šlachtici.
Ale vôbec tak nevyzeráte... mali ste zlú cestu, čo? spýtal sa posmešne a pokrútil hlavou.
Máte nám čo ponúknuť, aby sme si rozmysleli to mučenie kvôli informáciám o Dar-Dume?

Kapitán sa vyľakane pozeral naokolo. Boli ste obklopení ľudskými námorníkmi, spútaní a bez žiadnej šance na útek. Skutočne zlá situácia.

Black
Nikto

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 01:21

Gáldhiem

Nóó, niečo by sa určite našlo... Rýchlo som premýšľal ako sa odtiaľto dostať. Možno ak im poviem o našom elixíre, nebudú nás mučiť a možno nás prepustia. Nie, prepustiť nás asi neprepustia... Nechcel som im povedať o tajomstve výhry v Dar-dume, ale tiež som sa nechcel podrobiť mučeniu. Skutočne som nevedel čo urobiť. Takže pán kapitán, počuly ste ako dokázaly trpaslíci v Dar-dume vyhrať ? O tom že necítily bolesť a únavu ? Ak nie, ja a tuto môj priateľ Zoltanor, vám o tom radi povieme ale radšej keby sme boly osamote, lebo takáto informácia sa nedá vyvážiť ani zlatom... Snažil som sa ho opantať rečami a dúfal som že spolu zo Zoltanorom niečo vymyslíme. Možno ak by sme ho omráčili kým budeme zajatý, mohly by sme to využiť...
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Nepokojné plachty   Ut 01 november 2011, 01:31

Teraz vás zachráni len zázrak. Teraz vás zachráni len zázrak. Tieto slová akoby sa vznášali morským vzduchom, akoby neboli vyrieknuté len tak, zbytočne.

More zrazu vybuchlo. Doslova, bez žiadneho prehánania. Loď poskočila na bok a niekoľko námorníkov odletelo z paluby do vody. Všetkých obliala studená voda, ktorá práve dopadla na palubu. Kapitánovi Dámy sa podarilo pridržať dreveného stožiaru a teraz vyjavene pozeral na oblohu. Z vody totižto vyletel drak. Naozajstný drak. Vodný, ak chceme byť špecifický.
Vzlietol do výšky a práve klesal späť do mora. Očividne pripravoval útok vodnou mágiou na loď. Nevyzeral práve pokojne, skôr nahnevane.

Vznikol úplný chaos. Na draka ľudia zareagovali ako na zjavenie Satanovo - všetci sa rozbežali inou stranou, narážali do seba a neboli schopní niečoho rozumného, racionálneho. Drak sa pomaly ale isto blížil... a prvý útok znamenal aj posledný.

Prolog: Nepokojné plachty
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 2 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: