DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Shagar dcéra Wraoga

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 866

OdoslaťPredmet: Shagar dcéra Wraoga   Ut 18 apríl 2017, 16:12
Shagar ○ Žena ○ 26 rokov ○ DumanShagar patrí do mocnosti s názvom Starý Aét. Je to Dumanská žena, bojovníčka a vojačka na pozícií kapitánka vojenskej družiny. Aj vďaka tomuto faktu patrí skôr do strednej triedy, než nižšej. Sama vo svojich rukách nedrží žiadnu politickú moc a viac menej by sa vždy mala podriadiť prianím vyššej triedy, no nie vždy to je možné. Shagar je známa hlavne po vojenskej stránke, keďže je jej jednotka dôležitá. Nesie názov "Fúrie" a sami zastávajú úlohu hlavne ľahkej kavalérie. Zvláštnosťou je napríklad to že Fúrie je jednotka tvorená čisto Dumanskými ženami.

Shagar už na prvý pohľad pripomína bojovníčku. Aj keď je na Dumanskú ženu priemerne veľká, ovplíva značnými svalami, ktoré sú veľmi pevné a hlavne funkčné. Je fyzicky veľmi silná. Dokáže z nôh vyskočiť do výšky jazdca na koni a sovjou hrubou silou a masou ho povaliť z konského sedla na zem. Je tiež v podstate schopná bežne´ho človeka roztrhať vo svojich vlastných rukách. Má veľmi pevnú pokožku, svaly a kosti.. nehovoriac o ich tvrdosti. No.. nechceli by ste od nej dostať napríklad hlavičku. Shagar je bojovník aj čo sa schopností týka. Je veľmi dobrá jazdkyňa a vie využívať všetky zbrane, aj keď preferuje hlavne kopiju, v zálohe sekeru.


Shagar je približne 186 centimetrov vysoká Dumanská žena. Jej fyzická stavba tela je obdivuhodná. Aj keď nepatrí k najvyšším Dumanom, stále pôsobí veľkým dojmom kvôli jej svalom a celkovej fyzickej stavbe. Sama váži niečo cez 80 kíl a svoje telo vie ovládať ako atlét, čo mnohému naznačuje. Nemá na sebe príliš tuku, vlastne skôr žiadny. Vlastne má tuk len na prsiach a prípadne trocha stehnách a zadku, čo sú ale typické ženské črty.  Mimo to má telo veľmi vyrysované, napríklad už len svalnatý chrbát, burcho či ruky. Shagar patrý k tým Dumanom, ktorý sú schopný zabíjať holými rukami. Jej pokožka je sivá s len veľmi ľahkým zeleným odtieňom. Vlasy má čierne, zadredované a často v rôznych dredových copoch či uzloch. Má zľahka špicaté uši, z úst jej vyrážajú malé kly a jej tvár má ostrejší nádych. Aj tak je ale považovaná medzi Dumanmi za krásku. No.. to je snáď každá ktorá úplne nepripomína chlapa. Shagar toho na sebe nenosieva moc, vlastne len málokedy niečo. Zväčša sa jedná len o rôzne "straps", či bederné rúšky a podobne. Do boja nosieva len bronzovo-kožené chrániče na predlaktia a kolená. Na pomery Dumana je Shagar stále pomerne mladá. lastne sa dá polemizovať či vôbec dovŕšila dospelosť, no viac už neporastie. Na jej tele často jeden môźe vidieť rôzne bojové maľby, ktoré môžu znamenať čokoľvek. Taktiež si niekedy do uší zasadí náuštnice v podobe bronzových prsteňov. Shagar má napríklad oproti ľuďom - belochom tú výhodu, že má veľmi tvrdú a nepriepustnú pokožku, ako každý iný Duman. Je tiež tmavšia a pre to je o dosť odolnejšia proti teplu či napríklad priamemu slnku, ktoré jej vôbec nevadí.  


Shagar sa narodila do komunity Dumanov a viac menej už od mala bolo každému jasné, čo bude v budúcnosti robiť. Jej otcom bol kapitánom jednej z vojenských družín, v ktorej si vedel nájsť budúcnosť každý bojaschopný Duman, ktorý sa v Starom Aéte nachádzal. Už od mladého veku pre to mala veľmi prísny a tvrdý vojenský výcvik a výchovu. Teda.. ťažko hovoriť o výchove. Ako dcéra svojich rodičov po nich zdedila nadšenie z napríklad boja.. a celé chápanie ich komunity je proste .. iné než napríklad u ľudí. Považovala to za česť. Shagar už od mladého veku zápasila s ostatnými deťmi. Niekedy to boli len zápasy na zemi, inokedy bitky s holými päsťami či napríklad palicami, bola to predsa len príprava na dospelosť. Shagar prejavovala veľký elán a talent, čo sa týkalo tohto remesla. Čoskoro bola silnejšia než jej súkmeňovci a onedlho jej tiež bolo dovolené starať sa o vlastného veľvlka, ktorých vojenská družina využívala ako svoje bojové a jazdné zvery. 


Shagar zložila skúšku dospelosti vo svojich dvadsiatich, čo je na Dumana veĺmi skoro, keďže s v tomto veku stále vyvíjajú a podobne. No vyslúžila si tak rešpekt ostatných a sama bola pridelená do jednotiek pod velenie svojho vlastného otca. Ubehlo ďalších šesť rokov, až kým jej otca nepostihol nepríjemný osud zvaný smrť. Nebola to choroba, staroba a ani úctyhodný boj. Zabil ho jeden z jeho vlastných priateľov, ktorý mal však peniaze radšej než svoje priateľské putá. Keď sa to Shagar dozvedela, vyzvala tohto Dumana na súboj a pred niekoľkými desiatkami jej súkmeňovcov ho viac menej popravila. Vyslúžila si tak miesto kapitánky tohto oddielu.
Fúrie

Vojenská družina ktorá je známa pod menom "Fúrie", je tvorená čisto ženami a z valnej väčšiny práve Dumanskými. Viac menej sa jedná o niečo ako amazonky. Veľmi nebezpečné bojovníčky, často odeté len vo svojej vlastnej koži, ktoré prepadávajú nepriateľske línie zo záloh, v pralesoch, či v púštnych dunách a v tých najviac nepríjemných situáciach. Pôsobia mimo hlavného mesta, v horách, kde majú svoje vlastné sídlo v podobe veľmi dobre skrytej malej pevnosti, obrastenej flórou. Fúrie v týchto priestranstvách trénujú svoje ďalšie a nové prírastky do komunity. Sú viac menej samostatné, aj keď ich lojálnosť patrí Starému Aétu, ktorý ich platí a zásobuje, no tiež využíva ich schopnosti a služby.

Aj keď mnohým iným vojenským družinám sú trocha na posmech, nie je radno sa s nimi zahrávať. Nie sú to fúrie pre nič za nič. Skúsené bojovníčky nemajú problém na provokáciu odpovedať bitkou, ktorú kupodivu ostatných zväčša vyhrajú. Sú viac komunitou, než vojenskou družinou. Počet plnohodnotných bojovníčok nepresahuje 200, pri čom je každá z nich zameraná v podstate na rôzne odvetia. Každá z nich je schopná strelkyňa, stopárka či bojovníčka na blízko. Aj keď samozrejme existujú individuálne zamerané Fúrie, ktoré sú jednoducho vynikajú od svojich sestier v nejakej oblasti.

Špecialitou Fúrií je hlavne krotenie divokých a exotických šeliem, napríklad psovitých ako veľvlci.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Shagar dcéra Wraoga
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Aktívne postavy :: Schválené postavy-
Prejdi na: