DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Tajomstvá Srdca

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1189
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ne 29 máj 2016, 01:58

Obaja na poznámku Sashi súhlasne prikývli.
''Dnes sme to mali pomerne pod kontrolou, až sa tí hlupáci nerozbehli do lesa. Stále nemám slov.'' Pokrútila hlavou Done a zdalo sa že všetci traja máte na situáciu rovnaký názor.
''Ja som tušila, že sa to celé poserie. A tu sme. A tu sme... a Slaza stále niet.'' Pokračovala pričom spomenula aj Slaza, ktorý bohviečo v túto chvíľu robil, teda ak vôbec ešte žil. Napokon ste došli k liečiteľskému stanu a vstúpili. Viacero ľudí stále ležalo, no Kyras už sedela na lôžku. Liečiteľ ju skrátka skontroloval a pustil vás k nej.
''Dobrý... večer?'' Pozdravila vás zmätene a pousmiala sa. Zdalo sa že zranenie ktoré utŕžila sa zlepšilo, no časť hlavy mala stále obviazanú.
''Je ti lepšie?'' Vyzvedala Done. Kyras poslušne prikývla.
Rovnako sa prebral aj Meynah, podišiel k vám.
''Ešte stále neviem tvoje meno...?'' Zvedavo pozrel na Sashu.

Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina

Počet príspevkov : 855

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ne 29 máj 2016, 02:04

Prikývla som.
"Mali, keby že nemusíme dávať pozor na karavánu, nebol by to až taký problém. Nie som príliš veľký fanúšik takýchto obrovských výprav." Zamrmlala som znova, no to som už vstúpila do stanu. Spomienka na Slaza trocha bolela, ale úprimne ? Myslela som si, že je mŕtvy. Už to bol týždeň. Nemali sme šancu nájsť ho a úprimne som mu ani žiadne nedávala.
Podišla som k posteli Kyras a tuhom som ju objala. "Aah.. chýbala si mi zlato. Také nervy mi robiť, tsch." Pustila som ju s úsmevom. Celé to bolo také, namiesto pozdravu a tak. Zobudil sa už aj Meynah, ktorý ma tiež oslovil. Povedať mu ho? Alebo nie.. kto vie. Tiež som sa pokúsila vystrúhať úsmev. "Sasha... je ti lepšie? ako sa cítiš?" Spýtala som sa ho, no úprimne ma iac zaujímala práve Kyras, na ktorej rameni som aj stále mala položenú ruku.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ne 29 máj 2016, 02:12

Pohľad Kyras stemnel.
''Skoro som vás zabila... bola som neschopná. Odrovnal ma pád na zem... pád na zem, chápete? To je... hanba.'' Začala náhle lamentovať a na krajíčku očí sa jej objavili slzy.
''Mohla som urobiť viac. Mala som!'' Schytila sa za čelo a nahlas vzdychla.
''Aj ja si hovorím, že som mohol zvládnuť viac... zachrániť aspoň o jedného naviac.'' Odvetil k nej Meynah, no Kyras len mykla plecami.
''Ten démon žije, že? A čo budeme robiť teraz? Chcela by som sa vrátiť domov. Alebo aspoň na našu pláž. Aj... aj Slaz... niekde sám, v lesoch...'' Pokračovala plačlivo a napokon sa nedokázala ovládnuť, a začala plakať. Bolo jej to trápne, pred toľkými ľuďmi, ale jednoducho to potrebovala.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ne 29 máj 2016, 02:24

Chcela som ju utešiť, no sčasti mala pravdu. Mohlo sa to však stať hocikomu. Pokojne aj mne. Pohladila som ju po vlasoch, sadla som si k nej a tuhšie som ju k sebe privinula.
"Pšššt. Bude to v poriadku Kyras. Čoskoro to budeme mať za sebou." Chlácholila som ju a následne som sa len obzrela po ostatných. Rozmýšľala som, že ju zoberiem niekam do súkromia. Nakoniec som sa tak aj rozhodla. "Máme niekde súkromný stan?" Spýtala som sa Done. Predsa len toto bol lekársky. Nemuseli sme tu byť. "Zoberieme ťa niekam do súkromia dobre? Tam sa porozprávame a ty sa budeš môcť pokojne vyplakať." Nie že by som Kyras mala radšej než ostatných ale, prišla mi ako najnáladovejší mág. Na tejto misii? Ju to mohlo minimálne zabiť. Potrebovala som všetkých v relatívnej psychickej pohode. Sama som ale nevedela, ako to znáša.
"Meynah, rada by som s tebou prehodila zopár slov. Vyhľadaj ma keď sa to trocha.. upokojí, dobre?" Usmiala som sa na neho a no, chcela som ísť s Kyras niekam mimo, všetkých a tak.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ut 31 máj 2016, 22:35

Kyras prikývla a rukou si utrela slzy.
''Môžeme ísť ku mne.'' Odvetila a spoločne ste vykročili zo stanu. Meynah Sashu pochopil, zostal tam, a dal sa do konverzácie s jej kolegami.

Akonáhle ste vošli dovnútra, Kyras sa zvalila na jednu zo stoličiek a chytila sa za čelo.
''Sasha, ja to nezvládam. Ja neviem... chcem sa vrátiť. Mali by sme sa vrátiť.'' Rozhovorila sa znova plačlivým hlasom, no slzy tentoraz zastavila. Ale bolo jasné, že dnešné udalosti na ňu doľahli, a nie práve najľahším spôsobom. Zdalo sa že kameň ju neodrovnal úplne, zahmlene mohla vidieť čo sa okolo nej deje zatiaľ čo ju Done niesla. Je pravda, že videla mnoho ľudí umierať, a nemŕtvi sa brutalite nebránili. Na niečo také ju tréning v bezpečí Engenirthu i mimo neho nemohol pripraviť, najmä nie keď bola tak mladá.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ut 31 máj 2016, 22:40

Bolo vidieť, aký bol medzi nami rozdiel. Kyras bola ešte veľmi mladá a na niečo takéto, nebola pripravená. Nevedela som to, myslela som si, že bude v poriadku. No pre mňa bolo ťažké pochopiť ľudí, aj keď som jedným z časti bola. Sadla som si na jednu zo stoličiek a rozmýšľala som, ako by sme podobnú situáciu vedeli vyriešiť. Bolo jasné, že ju nepustím mimo skupinu a vrátiť sme a nemohli. Sama som to nechcela. Síce som asi práve plánovala obetovať moju kamarátku pre väčšie dobro, musela som to risknúť.
"Kyras... pridáš sa k civilistom." Odvetila som nakoniec na odpoveď. "Vrátiť sa nemôžme a takto, takto to je aspoň nejaké.. zľahčenie." Aj keď kto vie, bola však pravda, že civilisti to mali pomerne jednoduché. Stačilo, aby poslúchali. Očividne v tom však neboli príliš dobrý. "Ostatný sa postarajú, aby sa k vám nič nedostalo. Tento krát to dopadlo tak hrozne práve kvôli tomu, že sa rozpŕchli do lesov.. ah.." Dodala som znova. Možno som to brala príliš ako, no.. ako vec, celú tú expedíciu, no muselo sa pokračovať. Kyras by radšej nechali tu, než by sa s ňou mali vrátiť. TO by bolo omnoho nebezpečnejšie.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ut 31 máj 2016, 22:51

Tieto slová jej práve nepomohli, skôr situáciu zhoršili, a keď Sasha spomenula ako sa civilisti rozpŕchli, pripomenulo jej to dnešný deň. Z očí sa jej znova pustili slzy a len pokrútila hlavou.
''Ja... ja chcem byť s vami. Nejdem inam.'' Povedala nervózne. Sama na seba sa hnevala, nedalo sa tomu pomôcť. Chcela byť silnejšia, ale jednoducho to nešlo. Možno potrebovala čas, vyplakať sa...
''Mali sme... mali sme zostať na pláži. Hľadať Slaza. Hľadať... alebo niečo. Odišli sme, a len... len tak ho nechali.'' To bola ďalšia z vecí ktoré ju trápili, no hnev nesmerovala na Sashu, na výber ste nemali tak či tak, misia bola zrušená. Metel predsa odišiel loďou, boli ste zabalení. No stále...

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ut 31 máj 2016, 23:06

Prísne som sa na ňu pozrela a pomaly, len veľmi pomaly som sa postavila.
"Dávaj si pozor na ústa krpec." Zavrčala som. Možno nečakané? Oni túto moju stránku poznali. Nech už si hovorili čokoľvek, bola som staršia než sa na prvý pohľad zdalo.. to už im asi došlo. 
"Ja som nikoho do tejto výpravy nenútila. Mala si sa vrátiť do Engenirthu." S týmito slovami som sa otočila na päte a či už sa znova rozplakala, alebo nie, vyšla som zo stanu. Musela sa naučiť svoje emócie ovládať. Ak to nespraví, bude mŕtva. To neovplyvním.
Neostávalo mi nič moc, len sa prechádzať po tábore. Hľadala som majstra Joka, potrebovala som s ním niečo prebrať. Niečo, čo by nám mohlo pomôcť v budúcnosti. Predsa len sme v postate prišli o prednú líniu skautov, trebalo ju niečim nahradiť, no .. nemali sme k tomu prostriedky. Ak sme teda neplánovali využívať civilistov ako návnady a živé štíty.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ut 31 máj 2016, 23:17

Po jej slovách sa Kyras ešte viac rozplakala a Sashi už nepovedala nič. Takto odišla zo stanu a ocitla sa na čerstvom vzduchu. Majstra Joku akosi nevedela nájsť, v hlavnom stane nebol, niekde sa musel zašiť. Nenašla ani Nerah.
Ako prechádzala okolo jedného z menších stanov, zvnútra sa ozval šepot. Najprv nejasný, no potom začula, že hlas naliehavo a opakovane hovorí jej meno.
''Saša. Saša!'' Sykal ktosi a potom sa cez dvierka prestrčila známa hlava. Saurián, jeden z jazdcov? V tme sa nedalo vidieť najlepšie. Ale... Slaz? Mohol to byť on? Vyzeral ako on, aj jeho hlas zodpovedal. No ako by prežil tak dlho v divočine Faltean? Bolo to už niekoľko dní.
''Poď dovnútra! Neuveríš čo sa stalo.'' Usmieval sa zoširoka. Nezdal sa byť zranený, ani vyčerpaný, možno len veľmi hladný. Ak to bol on, ako to bolo možné?

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Ut 31 máj 2016, 23:23

Bol to celkom šok, no moja ruka takmer v momente pristála na dýke, ktorú som však nemala za chrbtom. Musela som si ju zabudnúť zobrať z nemocničného stanu. To nebolo príliš dobré. Pozrela som sa na Slaza, teda skôr na jeho prestrčenú hlavu.  Kútikom oka som si všimla, že sa tu stále nachádzajú duchovia takže.. to nebude nejaká hra toho démona. Navyše s nami už nejaký čas musel byť. Ako inak by sa potom dostal cez bariéry, ktoré okolo tábora boli postavené? Na takej úrovni ani náhodou nebol. Rozhodla som sa, že si po tele nechám roztiahnuť osobnú bariéru len, pre istotu. Po tom som pomaly kráčala k nemu. "Dobre, ale máš čo vysvetľovať." Prehovorila som k nemu. Na jednu stranu ma to zaujímalo. No.. na druhú, čo som si o tom mala myslieť?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   

Návrat hore Goto down

Tajomstvá Srdca
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 6 z 15Choď na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Srdce Sveta :: Falteany-
Prejdi na: