DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Crean "Tŕňoví princ"

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 855

OdoslaťPredmet: Crean "Tŕňoví princ"   St 06 apríl 2016, 17:49

Meno: Crean
Titul / Prezývka: Tŕňový princ Kráľovstva Haralského
Kráľovstvo: Haral

Rasa: Človek
Vek:  17
Pohlavie: muž

Schopnosti: Crean patrí k veľmi dobrým šermiarom a bojovníkom. Na svoj nízky vek, si toho prežil už viac než dosť a jeho meč, je často tá jediná hranica, vďaka ktorej ešte neprekročil prah smrti. Sám o sebe má veľmi vyspelú fyzičku. Je odolný, húževnatý a každý otec by bol hrdý, ak by ho mohol nazvať svojim synom. Od útleho veku bojuje o svoj holý život v podstate každý deň. Vie sa pre to pochopiteľne oň veľmi dobre biť. Či už sa jedná o boj ako taký, alebo o útek, či o schopnosti prežitia v divočine. Nerobí mu problém zožrať aj surové mäso, pretože si je vedomý toho, že mu to môže v istých situáciach zachrániť život. Svojim spôsobom je to aj veľmi dobrý taktik. To však má skôr z prirodzeného umu a zo skúseností s vedením malej banditskej tlupy. Má dobrý um, odhad, pozná počty a má základné vzdelanie vo veciach ako matematika, fyzika, astronómia a podobne. Ťažko povedať, ako je na tom s vedami ako je diplomacia. Nikdy ju príliš nepoužíval a nepotreboval. Vždy sa jednalo skôr o klasické vyjednávanie typu - peniaze alebo život. Ovláda jazdu na koni, boj kopijou na koni či na nohách, lukostreľbu na koni aj na nohách, boj s mečom a štítom, rovnako ako aj s dlhým mečom.

Mágia: Dalo by sa povedať, že svoje telo a dušu upísal démonovi. Stalo sa to v čase keď sa nachádzal na okraji najvyššej veže jeho domovského hradu. Jediná možnosť ako utiecť pred nepriateľmi bola cesta dole. Skoćiť do rozbúrenej rieky, ktorej vlny šľahali vysoko na hradné múry. Démon sa predstavil ako Sereux a ponúkol mu pomoc. Crean ju prijal a tým sa stal jeho schránkou, v ktorej Sereux mohol prebývať a tak plnohodnotnejšie existovať v tomto svete, než len obyčajný.. tieň.
Sereux má jednu veľmi špecifickú schopnosť. Mimo iných sa jedná o veľmi silné podvedomie, ktorým dokáže Creana uzavrieť do tranzu. Do nejakého kúta jeho mysľe, kde s ním môže komunikovať a napríklad ho aj učiť. Podľa toho čo Creane pochopil, to bol v minulosti veľmi mocný mág.. v dávnej a dávnej minulosti a tak sa od neho rozhodne čo učiť má.


Vnútorná charakteristika: Je to veľmi zvláštny chlapec. Z jeho očí sršia skúsenosti a odmeraný postoj ku všetkému, čo mu príde do cesty. Ten kto ho pozná, by vám povedal že je nekompromisný. Ide si za svojimi cieľmi cez mŕtvoli a je mu jedno, či sú to mŕtvoly jeho nepriateľov, alebo jeho spojencov. Každopádne sa nejedná o tak úplne hajzla. Cenných spojencov si naozaj cení no neśkatuľkuje si ich. Na to, aby sa mohol človek dostať blízko k jeho osobe, si najprv musí získať jeho záujem a musí sa v jeho očiach zdať užitočným. On tak aj ľudí rozdeľuje. Užitočný a neužitočný. Je veľmi hrdý no len málokedy sa nad ľuďmi povyšuje. Jeho momentáln situácia mu to ani príliš nedovoľuje.

Vonkajšia charakteristika: Crean je priemerne vysoký chalan oproti rovnestníkom z jeho veku. Jeho telo pokrývajú svaly a množstvo tenkých, rovnako ako hruších už zahojených jaziev. Jednu má aj na svojej ľavej tváry. K väčšine z nich prišiel ešte keď bol veľmi mladý a teraz sa k tejto zbierke pridá nová už len málokedy. Na to v akom prostredí poslednú dobu žije, je pomerne čistý. Rozhodne by ste si ho nepomýlili s hocijakým vagabundom či lapkou. Jeho vlasy sú čierne a nakrátko zosekané či skôr zostrihané žiletkou. Na sebe nosieva oblečenie podľa príležitosti. Zväčša sa však jedná o tuniku s koženými nohavicami a hrubými, po konelá vysokými, vojenskými a podkovanými čižmami. Predsa len obuv je základom každej vojenskej jednotky. Často na ňom človek uvidí aj vestu či cestovný plášť.


Minulosť:

V minulosti bol Creane priamym dedičom Haralského trónu. Bol to už druhý syn vtedajšieho kráľa. Keď sa narodil, na svete už bola jeho staršia sestra a o tri roky starší brat. Starší brat sa však po jeho narodení vzdal nároku na trón a rozhodol sa odísť študovať na Engenirthskú univerzitu mágiu, ktorá ho vždy veľmi fascinovala. Jeho sestra sa vydala za jedného zo šľachticov, čo sa však časom ukázala ako veľmi nebezpečný krok. Creane sa do deviatich rokoch učil na šlachtickom dvore mnoho veciam. Jeho otec zastával súlad mysle s telom. Správny vodca, či už to bol kráľ alebo generál, musel byť fyzicky aj psychicky v tom najlepšom poriadku. Preto sa Creane odmala učil ako fyzickým činnostiam a rozvíjal svoju motoriku a svaly, tak aj psychickým činnostiam, ako rozvíjanie inteligencie cez počty, učenie sa aristokracie, kreslenie máp, základy taktiky v podobe šachov či napríklad aj základy mágie. Sám mal osobného učiteľa, profesora z Engenirthu ktorý dlhodobo spolupracoval s jeho otcom - kráľom. Jeho budúcnosť mala byť pomerne jednoduchá. Mal sa stať dedičom, ďalším úspešným a milovaným kráľom. O pár rokov mal ísť to jeho prvého ťaženia čo sa bralo u podobných spratkov ako taký druhý krst. No nestalo sa. V jeden večer, kedy sa zo svojou rodinou vracali do ich sídla,  ich prepadla skupina rytierov patriacich pod ich vlastného lenníka a lorda. Všetkých do jedného zavraždili a zabili. Crein to prežil len vďaka tomu, že ho jeden z rytierov pri vyťahovaní z kočiara upustil a on spadol do blízkej rokliny, kde sa jeho telo zakleisnilo v tŕňových kríkoch a nepriatelia ho jednoducho považovali za mŕtveho.
Ďalšie ráno pozostatky vypáleného koča a zmasakrovanej kráľovskej rodiny našli rytieri, ktorý pôvodne slúžili pod jeho otcom. Našli aj jeho, na pokraji smrti, bledého.. zúfalého a nemého. Nedokázal zo seba vydať ani hláska. Jeho učiteľ - mág, ho ošetril na hrade, kde ho pochopiteĺne odniesli. Netrvalo však dlho a hrad taktiež padol. Nejednalo sa o žiadne obliehanie. Predsa len nikto nevedel kto to vlsatne spravil. Muž ktorý za týmto všetkým stál, bol jeho muž jeho vlastnej sestry. Kto by si však pomyslel, že by bez problémov nechal odtrániť aj svoju vlastnú manželku. Chcel sa však zbaviť aj Creana, keďže by mu v ceste na trón zavadzal. .a už definitívne zbaviť. Hrad sa v tú noc rozhorel a celé mesto pod ním tiež. BOla to katastrofa, chaos, nikto vlastne poriadne nevedel Čo sa stalo. len Crean. Crean bol nútený utekať hore schodami až do najvyššej veže, odkiaľ už nebolo úniku. Musel skočiť.. a on skočil. Bol to tiež čas, kedy sa k nemu pridal jeho prvý spojenec. Našťastie tento spojenec, nebol tak úplne človek a on mu rozhodne nemohol veriť. No nemal na výber.

Ďalšie roky pre Creana ubehli veľmi rýchlo. Z jeho života by sa dala napísať kniha. Vedel že mu nikto neuverí, prečo by aj mali ? Kvôli jeho zraneniam a jazvám bol na nepoznanie od svojho predošlého vzhľadu. Začal žiť na ulici.. kradnúť, žobrať.. mlátiť sa.. po nejakom čase sa stal vodcom detského gangu, ktorý však každým rokom rástol a teraz, v jeho sedemnástich rokoch, sa môžu nazvať plnohodnotnou lúpežníckou a žoldnierskou bandou a postrachom všetkých aristokratov v tomto kráľovstve. Všetko za jedným jediným cieľom. Znova získať to, čo mu právoplatne patrí.. a pomstiť sa.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Crean "Tŕňoví princ"
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: