DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Nové zistenia

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1202
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Ut 05 január 2016, 18:54

''To záleží od viacerých faktorov. Niektorí sú úplne samostatní, niektorým stačí jednoduchý príkaz... a predpokladám že ak by aj nejakého mali, je skonštruovaný. V tom prípade by ho ovládal Khald, prípadne jeho konštruktér. A to ma privádza k ďalšej otázke. Kto je jeho konštruktér?'' Zamyslela sa majsterka, no dlho sa nad tým nepozastavila a znova vošla do komnaty pána Ferrona.
''Bude sa to zdať ako šialenstvo, ale okamžite musíte opustiť hrad. Aj z celou posádkou. Ak sa nemýlim, hrad je už teraz stratený. Proti Khaldovi sa neobrán...'' Hovorila Pheys no jej reč prerušil hlasný buchot, pri ktorom sa samotný hrad zatriasol. Okamžite bolo jasné o čo ide - útok sa začal. Ardry pri nečakaných otrasoch skoro stratila rovnováhu, a Emeta aj s Fellah spadla na kolená. Majsterka pribehla k oknu, a všetky vaše domnienky sa potvrdili. Pod hradbami stál obrovský kamenný obor, golem, vrážajúci sa hradieb svojimi rukami. A že mu jeho práca išla rýchlo a efektívne. Lukostrelci doňho pálili ako to bolo možné, ale šípy sa od neho len neškodne odrážali. Nič na tomto hrade ho nemohlo poškodiť, táto bitka bola v tejto chvíli prehraná.
Ferron rýchlo vybehol z komnaty, našťastie už vo svojom brnení, a už na chodbe začal vydávať pokyny. Zdalo sa že neplánuje ustúpiť, predsa len, mužov poslal rovno do boja.
''Hradba to nevydrží. Ale máme šancu. Robím to nerada, no... nechám vás tu samé. Pokúsim sa odstaviť toho golema. Je to síce takmer nemožné, ale za pokus nič nedám. Jedine svoj život. Ale naša úloha stojí predomnou, a ak golem nie je magický artefakt... vy sa pokúste dostať do hlavnej hradnej haly a poriadne ju obráňte.'' Vysvetlila Pheys a bez slova vyskočila oknom. Ladne sa zošmykla strieškou na nižšie poschodie, a následne zoskočila na nádvorie. Golem bol vysoký zo niekoľko metrov, ale majsterka musela mať nejaký plán. Inak by jej snaha bola šialenstvo.

Ardry aj Emeta majsterku bez slova poslúchli a vydali sa schodmi nadol. Vstupná, teda trónna sála bola dosť veľká, a hlavne išlo o hlavný vchod do budovy hradu z nádvoria. Ak by Khald dobyl nádvorie, bola to posledná línia obrany pred tým ako hrad padne.
Halu už opevňovalo niekoľko mužov, ale Ferron väčšinu z nich poslal von na hradby a nádvorie. V hale teda pobehovalo niekoľko slúžok a dvoranov, ktorí sa snažili vstupné krídlové dvere zatarasiť drevom, nábytkom, všetkým možným...
''Nemali by sme byť vonku? Pomáhať majsterke? Cítim sa tu... zbytočná.'' Spýtala sa náhle Ardry pri pohľade na zatarasené dvere. Emeta neodpovedala, ale pohľadom naznačila, že Ardry má pravdu. No ako to naposledy skončilo keď ste majsterku neposlúchli?

Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina

Počet príspevkov : 856

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Ut 05 január 2016, 19:36

Lillien

Informácie ktoré sme dostali, neboli tak potešujúce. Golem bol očividne naozaj mocná zbraň a v rukách takého nepriateľa. Čo si vôbec mysleli? Bolo vidieť ako hlboko náš nepriateľ mágov podceňoval. Bola pravda že v momentálnej situácií sme nemali šancu.. no čo tým docieli? Poštve proti sebe celý Engenirth? Existovali dôvody, prečo sa renegáti skrývali.
Bola som pripravená odísť, predsa len to vyzeralo tak že opustíme hrad. No nakoniec nám šťastena nepriala. Započal sa útok a celým hradom sa začali ozývať otrasy z toho, ako golem trieskal do brány. Darilo sa mu a majsterka v momente predhodila svoj plán. Rovnako sme si mohli všimnúť komandéra, ktorý sa nemienil s mužmi stiahnuť. Bolo vôbec kam?
Mali sme však svoj rozkaz a ja som ho mienila splniť. Nasledovala som ostatné členky tohto týmu a až keď sme boli v hale, uvedomila som si, že sa nachádzame v celkom zúfalej situácií.
"Súhlasím.. ale.. sem sa golem nedostane nie? Využijú ho hlavne na zničenie hradieb.. je to najlepšie miesto pre nás.. ako sa obrániť. Prioritou Engenirthu sme mi, nie títo ľudia. Majsterka to vie tiež, preto nás sem poslala. Nemôže nás poslať do predom prehraného.. boja." Toto som v podstate len zašepkala, aby ma okrem mojich partneriek nikto nepočul. Mohol by byť problém, ak by o nás tak klesla mienka. Po mojej poslednej misii kde som bola ako veliteľka som však radšej mala byť ticho. Ale chybami sa človek učí no nie?
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Ut 05 január 2016, 20:04

''Mám pocit, že tá skala sa dostane kamkoľvek len chce... ale možno ho majsterka odstaví, ako povedala. Predsa len, je to majsterka.'' Pousmiala sa Emeta. Slová Lillien jej postačili na to aby zostala s ňou. Navyše mala na starosti Fellah, a nechcela ju opustiť. Ak by šla do boja, Fellah by tu mohla zomrieť. Ardry len nervózne kráčala zo strany na stranu. V hale onedlho nebolo takmer nikoho. Len zvonka sa ozývala bojová vrava a steny sa otriasali, no nedalo sa len podľa hlasov rozpoznať ako boj prebieha. No otrasy boli čoraz silnejšie...

V tom sa nad vašimi hlavami ozval rachot. Zvuk rozbitého skla a výkriky ukrutnej bolesti. Samozrejme ste spozorneli. Buchot sa ozýval z vyšších poschodí, čo bolo zvláštne, pretože do haly sa nikto zatiaľ nedostal. Musel tam vletieť kameň ktorý vystrelil trebušet, alebo hodil golem. Bolo to jediné rozumné vysvetlenie. No steny sa neotriasli tak ako zvyčajne. Krik sa približoval, a do haly zo schodiska pribehlo niekoľko mužov a žien, utekajúcich ako o život. Niektorí z nich boli od krvi, ale zdalo sa že nepatrila im. Ardry jedného z nich schytila za ruku a pritiahla k sebe.
''Kam utekáte?! Von nemôžete, bojuje sa!''
''D... démon. Pusti ma! Tam hore je niečo! Nejaké zlo!'' Skríkol muž, vytrhol sa z jej zovretia a zmizol v hradných chodbách.
O krátku chvíľu sa tento ''démon'' zjavil. Ako mágyne ste vedeli že o démona ísť nemôže. Stopa maggyje tomu nezodpovedala. No rovnako to mohol byť aj duch, lebo také stvorenie ste ešte vo svojom živote nikdy nevideli. Prvé čo vás napadlo bol... vlkolak? Ale tí boli v západnej Isenii vykynožení už pred stovkami rokov.
Beštia zoskočila zo schodov, zdalo sa že nasleduje svoje obete, no potom si všimla vás tri. Emeta aj Ardry stáli zamrazené na mieste. Netvor meral najmenej dva a pol metra do výšky, bežal po dvoch nohách, a len hrúbka jeho končatín sa dala rovnať s hrúbkou vašich hrudí. Všetko napovedalo tomu že je to vlkolak, a k tomu ešte pomerne obrovský. Síce ste o nich len čítali, počuli, ale nikdy nestretli. Jeho drápy boli dlhé ako konáre, a ostrejšie snáď ako elfské meče. Už len pri pohľade na jeho rozzúrenú zakrvavenú tvár vás premkol inštinktívny, živočíšny teror. Ale vy ste ho dokázali prekonať, aspoň sčasti. Rozum hovoril - útek, ale... to teraz nebola možnosť.
Pri pohľade na vás sa jeho tvár rozjasnila, a hnev akoby ho razom prešiel. Pokojne si vás obzrel a ruky založil v bok. Zvláštne správanie na vlkolaka, ktorý mali byť rozzúrené beštie zabíjajúce všetko čo uvideli.
''Tak ja vás našiel. A že kde to vaša majsterka vás hodila.'' Zavrčal hrubým hrdelným hlasom - už len z neho vyžaroval rešpekt. Ale vlkolaci nehovorili. Niečo tu nesedelo. Hovoril lámaným jazykom, čo znamenalo že tunajšú nuvančinu neovláda perfektne, ale... rozumeli ste mu.
''Tento jazyk je hnusný. Neovláda niektorá z vás reč Isena?'' Spýtal sa nečakane v dračom jazyku. Ardry aj Emeta museli priznať, že mu celkom nerozumeli.

Naposledy upravil Horox dňa St 06 január 2016, 01:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Ut 05 január 2016, 20:22

Lillien

"To áno, ale verím že chcú hrad skôr obsadiť, než zničiť." Odvetila som Emete a poupravila som si držanie helmy, ktorú som zovierala pod jednou pazuchou. Predsa len som si nemusela znepríjemňovať dýchanie skôr, než bolo treba. Nad nami sa však zrazu ozvali zvuky, ako keby to tam napálil trebuchet. Nebolo by to ani nič divné a tak som tomu spočiatku nevenovala takú pozornosť, ako som mala. Spozornela som hlavne vtedy, keď odtiaľ začali vybiehať ľudia a chceli sa dostať.. von. Toto mohol byť viac než problém. Nachádzal sa tam nejaký démon? To pravdepodobne bola blbosť. Hlavne keď sa to objavilo za nimi, ubezpečilo ma to, že sa o démona naozaj nejedná.. duch to nebol tiež. Celkom zjavne bolo vidieť, že má fyzickú formu, hlavne fyzickú formu. No tvar som nespoznávala. Dokonca ma na istý čas premohol.. strach? Istým druhom paralíza.. nakoniec som to však bola ja, ktorá sa postavila pred zvyšné tri slečny. Prestal pôsobiť tak hrôzostrašne, vlastne vyzeral uvoľnene. Niečo v nás spoznal? Tie tri mu moc nerozumeli. Fellah bola pravdepodobne stále mimo a Emeta s Ardry .. znova zanedbávali svoje hodiny dračieho jazyka.
Na jeho slová som prikývla.
"Reč Isena... takto som ešte nikoho nepočula nazvať tento jazyk." Bola to pravda. V Engenirthe sa používal pojem dračí jazyk, nový dračí jazyk a podobne. Reč Isena.. znamenalo to, že bol tento tvor ešte z čias Isena a Erasa? Až ma zamrazilo. Nič nemohlo byť tak staré nie?
"Čo si zač? Vlkolak?" Spýtala som sa ho znova v dračom jazyku.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Ut 05 január 2016, 22:42

Vlk uprel pohľad na Lillien a skúmavo si ju prezeral.
''Ty... ty si zvláštna. Cítim z teba... a nie je to žiadny podvod. Dievča ľudské, ale v sebe nosí krv Bohov. Cítim ju. Akoby... ale ty nie si Vale. Smrdíš aj človečinou.'' Hovoril si pre seba vlk nahlas, no svoju reč neadresoval priamo Lillien, skôr sebe. Akoby si nebol istý tým čo vidí, a čo mu hovoria jeho vlastné zmysly.
''Dievča! Identifikuj sa! Si bastard... ba Poloboh, ale stále bastard. Kto je tvoj otec? Tvoja matka? Odpovedz!'' Zavrčal vlk a pristúpil bližšie. Jeho postoj naznačoval nervozitu, neistotu, no zároveň opovrhnutie. Ak to bol vlken, o bastardoch toho mnoho vedel... a Lillien ho sama bastardom nazvala.

Naposledy upravil Horox dňa St 06 január 2016, 01:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Ut 05 január 2016, 22:54

Lillien Celentia

Nevedela som ako to myslí. Pri jeho slovách som si sprv myslela, že som si to zle preložila. Musela byť niekde chyba. Bohov? Akých bohov? Čo by vo mne robila? Navyše... to pomenovanie.. Vale, tiež sa už veľmi dlho nepoužívalo. Nebolo to označenie ľudí ešte za Drakoveku? V tom sa zatváril trocha, zvláśtne. Pristúpil bližšie a ja som rukou tuhšie zovrela rukoväť meča.
"Identifikuj sa?" Tento krát sa vo mne zmiešalo viac pocitov. Za prvé .. stále tá nechápavosť, no možno mi to začalo dopínať? Logické myslenie.. krv bohov, táto jeho reakcia. Nebol vlkolak.. nie, on bol Vlken. A pre nich boli bohovia draci, rovnako ako pre nás v .. podstate. Mala som v sebe krv drakov? To tým chcel naznačiť? Logika sa však utiahla do zákutia a ja sama som k nemu o krok pristúpila, mohla som vyzerať desivo pre.. človeka. Pohľad mi potemnel a v očiach sa ukrývala zlovestná iskra. Kde sa vo mne nabrala tá hrdosť? Znova?
"Kto si.. ty.. aby si spytoval MŇA?!" Tento krát som dračím jazykom hovorila dostatočne dobre na to, aby jeden uveril, že sa jednalo o môj rodný jazyk.Nebola to ale ani tak otázka na meno, či rasu.. skôr na postavenie? Kastu? S touto otázkou sa vo vzduchu tiež ocitla hrozba, tichá hrozba. Nechcela som ho provokovať. Moja logická časť mysle mi hovorila, že robím osudovú chybu. No bola tu aj tá iná časť.. hrdá, hrdá na čo?
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   St 06 január 2016, 01:38

Vlken ustúpil o niekoľko krokov dozadu. Tváril sa prekvapene, ak sa tak dal jeho pohľad nazvať. V jej hlase niečo spoznal. Nechápavo sa mračil, z jej tváre nevedel spustiť oči.
''Naozaj v... v tebe preteká krv Boha. Neverím vlastnému čuchu. Predo mnou snáď stojí najcennejší úlovok... Pán sa poteší. Musím ťa za Ním priviesť.'' Odvetil vlken a znova sa priblížil. Tváril sa akoby našiel najvzácnejší poklad na svete.
''Budeš ma nasledovať dobrovoľne, alebo to zvládneš len po zlom? Ak si myslíš že máš šancu, mýliš sa. Tvoja krv ťa predpovedá na veľké veci, udalosti, ktorým ani nedokážeš porozumieť, na talent ktorému sa nevyrovná nik, ale...'' Pokračoval vlk vo svojej reči a každým slovom pristupoval k Lillien. Natiahol jednu z rúk, a ponúkol Lillien svoju labu. Jeho úmysly boli neznáme. V jeho tvári sa miešal rešpekt, no zároveň opovrhnutie. Sám nevedel čo si o Lillien myslieť. No polovičná krv ho inštinktívne znechucovala, s tým si nemohol pomôcť. Jeho pazúry udelili smrť mnohým polovičným, ale Lillien bola iným typom polovice...
''Ale stále si šteňa. A tvoj potenciál nikto nezrealizoval. Zatiaľ. No nemôžeš ma poraziť, ani tvoji spoločníci. Vaša majsterka zomrie tiež ak sa mi postaví. Tak, prosím, ušetri ich životy...'' Hovoril pokojným hlasom, ak vôbec takým dokázal nejaký vlken hovoriť. Pre Lillien to stále znelo ako dunivé výhražné vrčanie. Ale vľúdnejšie to povedať nemohol. Pri jeho posledných slovách sa obzrel na Emetu.
''Nečakal som že sa tu objaví niekto ako ty, ale... myslím že môj Pán áno. Musel ma sem poslať z nejakého dôvodu. A teraz ho vidím. Stojí rovno predo mnou. A tak otázka znie, budeš za Pánom kráčať na svojich nohách, alebo ťa ponesiem v mojich pazúroch? Vyberaj... rozumne.'' Zdôraznil svoju otázku vlken, a zdalo sa že tak robí naposledy. Nasledujúce slová Lillien mohli ovplyvniť mnoho.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   St 06 január 2016, 01:56

Lillien Celentia

Ustúpil, že by ho prekvapil môj vzdor? Moja hrdosť alebo tak? Istým spôsobom som bola rada, že nám tie dve príliš nerozumeli. Čo však bolo pravdy na jeho slovách? Bol by schopný poraziť majsterku? O tom som trocha pochybovala no nechcela som, aby môj úsudok o majsterke zatienil možnosť, že by sa tu objavil niekto nad jej úroveň. navyše po tom, ako sa pokúsi odstaviť golema.. Fellah bola mimo, Emeta bola síce silná voči mágom a ľuďom ale toto stvorenie vyzeralo, ako keby jej brnením dokázalo prejsť pomerne.. ľahko. Ardry.. nevedela som si predstaviť ako by na to fungovali ilúzie. Vlkeni boli niečo.. viac, ešte v drakoveku, niečo ako nadradenou rasou, pomaly viac než valeáni. Isenovi obľúbenci. Jeho slová sa nedali brať na ľahkú váhu.
Preto som len ostávala ticho, rozhodovala som sa. Aj keď sa okolo nás mohol hocikedy roztvoriť chaos.
"Nemôžem tu nechať moje spoločníčky. Pôjdem dobrovoľne, po tom ako vyriešime náš momentálny problém." Nebola to otázka, skôr návrh. Nechcela som ich tu nechať. Nevedela som si predstaviť ako by sa tu len dve ubránili, navyše.. ako by ubránili aj Fellah. Nemuseli sme sa mať radi no nikdy som im nechcela zle.
"Čo na to hovoríš ? Po obliehaní sa vytratím a ty si ma budeš môcť vyzdvihnúť." Nehovorila som to zo zbabelosti skôr.. som si nemyslela, že by som mala toto tu podceňovať. Radšej nech Engenirth príde len o mňa ,než o všetky študentky ktoré sem poslal. Jednoduchá matematika nie?
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   St 06 január 2016, 02:11

Vlken bol znova zarazený. Rozhodne nečakal že Lillien prijme jeho návrh, a že by išla dobrovoľne? To ho nenapadlo ani vo sne. Kdesi v skryte svojej duše dúfal, že bude bojovať, že sa bude brániť a nasilu ju odvlečie za Pánom. Mýlil sa v nej? Bola menej drakom a viac človekom ako sa ponášala? No musela mať viac rozumu ako sa zdalo. Akosi vedela že by jej priateľky prišli o život ak by sa bránila; musela ich naozaj mať rada. Ak to bol nejaký trik, aj tak by zaplatili životom... len o niečo neskôr. Lenže teraz mal šancu zastihnúť ich nepripravené. Bez majsterky. Bol by to ľahký boj. Ale napokon vlken prikývol.
''Súhlasím. Ale ak vaša majsterka proti mne bude bojovať, budem nútený zabiť ju. Tento hrad už patrí tomu červovi, Khaldovi. Aby vaša majsterka prežila, stiahni...'' Začal hovoriť, v jeho hlase sklamanie. Svoje slová nedopovedal, bol prerušený.
''Daj mojej priateľke pokoj, ty vlkolak špinavý!'' Skríkla Emeta v momente keď do vlkena vrazila plnou váhou svojho štítu. Vlken sa zapotácal... alebo stalo by sa tak ak by trafila. Jeho bleskový reflex mu dovolil dvihnúť ruku - o uhýbanie sa ani nestaral - a štít počas jeho dráhy zastaviť. Emeta zaúpela a prekvapene vydýchla. Jedinou rukou jej útok zastavil ako by sa jednalo o útok dreveného vojačika. Ardry medzitým nezaháľala, premenila sa vo vlka, na čo sa vlken len pohŕdavo uchechtol, a pokúsila sa zaútočiť zozadu. Vlken sa otočil vbok, a svojou druhou rukou ju odpálil do protiľahlej steny. Ardry v podobe vlka len bolestivo zakňučala.
''Rozkáž nech prestanú. Každým útokom sa naša dohoda rúca. Ešte chvíľu, a pozabíjam ich.'' Zavrčal vlk smerom na Lillien. Trpezlivosť očividne nebola jedna z jeho najlepších parkiet.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   St 06 január 2016, 02:20

Lillien Celentia

Spočiatku to vyzeralo, že sme sa dopracovali pomerne ľahko k nejakej dohode. No vyzeralo to tak, že tá dohoda každú chvíľu padne. V momente keď sa do neho pustila Emeta, som sa na ňu vydesene pozrela. Nemohla som ju stiahnuť mágiou, na to na sebe mala moc ochrán a tak som ju len schmatla za rameno a snažila som sa ju stiahnuť späť.
"Emeta.. n.. nie prestať!" Zaútočila však aj Ardry. Nemala som na výber, aj keď som v tom nebola taká dobrá, Ardry bola viac zviera než človek, keď bola vo zvieracej forme, Emeta zas bola moja priateĹka, takže by to na ňu mohlo fungovať.. ja neviem ľahšie? Musela som to skúsiť. 
"DOSŤ! USTÚPTE!" Aj keď sa jednalo o dračí jazyk, boli to jednoduché príkazy ktorým rozumeli, navyše zo štipkou mágie v hlase.. aj keby tomu nerozumeli, vedeli by čo po nich chcem.. a mohli by sa tomuto príkazu ubrániť? Minimálne by zaváhali. 
"Rozumiem.." Odvetila som sucho Vlkenovi no stále som v hlave mala jeho radu o tom, aby sme sa stiahli. Aj keď ju nedopovedal, bolo to očividné.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   

Návrat hore Goto down

Nové zistenia
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 5 z 14Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: