DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Staré krivdy

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1202
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Po 08 jún 2015, 23:20

Konečne si mohol vydýchnuť. Pot sa z neho lial ako z krhly, a dokonca začal kvapkať na zem. Chvíľu ešte nervózne postával pri dverách, neistý či má naozaj zostať alebo odísť, a obzeral sa po miestnosti. Na jej slová len súhlasne prikývol, a zdalo sa že nechápal čo sa práve stalo. No ešte väčšia zmätenosť prišla s jej bozkom, ktorý ho skoro položil na zem. Chcel sa inštinktívne odtiahnuť, ale nestihol to, zapotácal sa a skoro spadol smerom dozadu. Bol síce zahanbený až po uši, no s bozkom bol celkom očividne spokojný. Kto by nebol?
Zdalo sa že Lily mu týmto aspoň trocha zvýšila sebavedomie. S poloúsmevom na tvári si sadol na posteľ.
''Kapitánka, myslíte... že je to vhodné? Neviem čo by povedali majstri.'' Spýtal sa náhle Moryll. Jeho naivita bola obrovská; na Engenirthe malo mnoho študentov vzťahy ktoré boli vzdialené od študentského či kolegovského typu. A to sa netýkalo len učňov, ale samozrejme aj niektorých majstrov. No tí to dokázali lepšie ukryť, a s nikým o tom nehovorili.
Moryllovi samozrejme v tejto chvíli nešlo o vzťah, pretože medzi nimi žiadny nebol, no doslova spať s kapitánkou úlohy sa mu mohlo zdať nepatričné.

Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina

Počet príspevkov : 855

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Po 08 jún 2015, 23:28

Lillien

Tento krát som pomerne znova ostala nechápavo stáť a pozerať sa na neho.. čo tým myslel? Dala som mu jeden blbý bozk na to, aby sa prestal správať ako srab a.. on už hneď zachádzal niekam do extrémov. Môj pohľad ho mohol ubezpečiť o tom, že sa nič nebude diať.
"Nechápem kam tým mieriš.. spíš v rovnakej posteli so mnou len preto, že nemáme na výber." Z môjho hlasu bolo počuť že som vedela, alebo som si aspoň domýšľala, kam tým miery. A zjavne z neho bolo v tomto topicu počuť nezáujem.
"Budeš otočený chrbtom ku mne a kým sa ráno znova neoblečiem, ani na mňa nepozrieš... pretože neplánujem spať v niečom, v čom budem nasledujúce dva-tri dni celý čas cestovať." Predsa len som mala nejaké základy hygieny, viac než základy.. Založila som si ruky na chrbát a rozhodne som sa na neho pozrela, aj keď som sa zľahka musela uškrnúť.. až pobavene. 
"Dúfam že si tomu rozumel.. o nič sa nepokúšaj... nedopadlo by to dobre." Aspoň sa nemusel trápiť tým, čo by povedali majstri.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Po 03 august 2015, 23:44

Moryll rázne rozhodil rukami a pokrútil hlavou.
''Ale... ale ja som to tak nemyslel.'' Vykoktal zo seba. Lillien pretočila jeho vlastné reči a myšlienky, a úplne ho poplietla. Sám nevedel čo si má myslieť. V jednu chvíľu sa naňho pozerala... tak zvláštne... a druhú chvíľu sa akoby jej povaha otočila. A Moryll dievčatá nepoznal tak dobre na to aby vedel odhadnúť či ide o nejakú mentálnu vadu, poruchu či jednoducho bežné správanie opačného pohlavia.
Zdalo sa že po jej posledných slovách tento boj vzdal a sadol si na posteľ.
''To je jedno. Idem spať, zajtra môžeme pokračovať.'' Zakýval hlavou, vyzliekol zo seba plášť a ľahol si do postele. Neplánoval sa prezliekať ako Lillien, jednoducho sa zbavil hornej vrstvy a stačilo. Pozerať na telá mu problém nerobilo, no sám sa nerád vyzliekal pred inými.

Ráno ste si privstali, a spoločne s Omosim unikli cez okno vašej izby. Hostinský ešte musel spať, pretože váš náhly odchod si nikto nevšimol. Moryll si mohol ponechať svoj kryštál, a situácia sa skončila celkom dobre.
Povoľným tempom ste pokračovali aj ďalší deň, a na druhú noc ste nemali luxus hostinca. Vyspať sa pod holým nebom vlastne Omosimu vyhovovalo, a Moryllovi nebolo jasné, prečo tak neurobil aj pri prvej noci.
Cesta prebehla pokojne, ak ste nepočítali niekoľko výhražných a úražlivých poznámok smerom k Omosimu, a drzé poznámky na adresu Lillien.

Mestečko Treor nebolo tak malé ako by z jeho názvu mohlo znieť. Hlavná obchodná neviedla priamo cez neho, no nachádzalo sa na inej, nemenej dôležitej ceste, ktorá sa vetvila z hlavnej. Bolo obľahnuté obrovskými poliami a statkami zo všetkých strán, ale neďaleko sa nachádzal aj začiatok hlbokého lesu.
Kapitán stráží Geldor vás už musel očakávať, pretože pri spomenutí o akejsi pomoci a misii v rámci mesta vás prvý strážnik priviedol rovno do kasární, konkrétne do jeho ''kancelárie.''
Geldor Tarhn nebolo prvé čo by niekoho napadlo pri pojme kapitán stráží. Na funkciu sa zdal príliš mladý, aspoň v porovnaní s jeho podriadenými. Mal dlhé plavé vlasy, zamračenú tvár a ostré črty, tvár mal nezvyčajne na strážnika oholenú. Aj napriek tomu sa nezdalo, že by bol bojovníkom, jeho telo, postavenie a vzhľad na to celkom nesedeli.
S prekríženými rukami si vás všetkých prehliadol a rukou pokynul na tri stoličky pred jeho stolom. Moryll aj Omosi si v tichosti sadli a čakali; komunikovať mala najmä kapitánka.

''Som rád že ste prišli tak rýchlo. Dúfam, že aj náš problém bude vyriešený rovnakou rýchlosťou.'' Poznamenal znudene a zo stola schmatol akúsi listinu, ktorú si prehliadol.
''Moje stráže vám pri vyšetrovaní podľa možnosti poskytnú pomoc a informácie, rovnako máte právo prehľadávať domy a pozemky, nech sú akokoľvek súkromné. Snažte sa dodržiavať zákon, no... ak nepôjde o veľké porušenie, a pre vyriešenie problému by ste museli zvoliť... isté spôsoby, tak vám v tom nebudeme brániť. No nechcem žiadne problémy.'' Vysvetlil jednoznačne, a z jeho tónu sa zdalo že mu naozaj záleží na vašom úspechu. Moryll a Omosi sa pri zmienke o porušovaní zákonu mierne zamračili, ale oni misii nevelili.
''Myslím, že všetky ostatné informácie máte v spise, ktorý som odoslal spolu so žiadosťou. Ak nie, tak sa pýtajte.''

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Po 03 august 2015, 23:55

Lillien

Cesta prebehla pomerne dobre. Pár krát by som niekomu najradšej vyrazila zuby no ako správna kapitánka som svoje emócie nechala na uzde a opratách svojho koňa. Nakoniec sme došli až do mesta, kde som vyhľadala prvého stŕažnika, ktorý nás zaviedol až k veliteľovi stráží. Omosi aj Moryll si sadli, no ja som ostala stáť. Sedenia som mala dosť z koňa. Bola som rada, že sa môžem prejsť, aj keď bolo možné, že si nejaký čas znova nesadnem. Nevadilo mi to však. Len som sa rukami oprela o stoličku a vypočula som si, čo mal ešte na srdci.
"Na vás mám len jednu otázku kapitán Geldor. Boli sme na ceste cez dva dni, stalo sa počas nich niečo? Zmizlo nejaké zviera?" Nechcela som kapitána zaťažovať príliš konkrétnymi otázkami, to som sa mohla stále spýtať jedného zo strážnikov, ktorý nám podajú podrobnejšie informácie.. on pravdepodobne ani nemal čas. Bola som však rada, že som pre zmenu mohla vyzerať tak, ako som chcela. Meč u pasu, cestovný plášť a taktiež som sa nemusela hrať na nikoho ženu. Po hostinci som si povedala že dosť.. radšej budem znášať nepríjemné pohľady, než falošnú identitu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Ut 04 august 2015, 04:02

Na otázku Lillien zamyslene prikývol.
''Keď už to spomínate, tak áno. Včera v noci sedliakovi Pertcovi zmizli dva kone. Oznámil to dnes ráno, viditeľne nešťastný. Tie kone boli celé jeho živobytie.'' Povedal v krátkosti a zakrútil hlavou.
''Tento problém je vážny; mám tu mnoho sťažností a tento, či títo, zlodeji sú zberba, ktorej sa musíme zbaviť. Prosím vás, ak previnilcov nájdete, okamžite ma zavolajte. S tou špinou sa vybaví zákon sám na čele so mnou.'' Dodal pevným hlasom, bolo v ňom rozhodne počuť presvedčenie. Nahlas si povzdychol a spýtavo sa zahľadel na Lillien, očakávajúc ďalšie prípadné otázky.
''Povediac pravdu, moje stráže toho vedia viac. Niektorí z nich boli priamo na mieste činu, a vypočuli si výpovede. Môžete ísť aj rovno za obeťami, no... informácie od nich by som bral s rezervou. Mnohí sú... agitovaní z toho čo sa im stalo.''
Moryll sa náhle pousmial, ba aj skoro rozosmial, čo Lillien kútikom oka spozorovala, no svoj úsmev rýchlo skryl rukou. Omosi sa naňho len nechápavo pozrel a neveriacky pokrútil hlavou... čo mu mohlo byť také smiešne?

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Ut 04 august 2015, 08:46

Lillien

"Dobre, myslím že sa najprv pôjdeme pozrieť na jeho farmu." Prikývla som. Bolo mi jasné že jeho vojaci pravdepodobne viac informácií aj mali. Nemohol si pamätať všetko a nemal len tento problém. Naznačila som obom, že vstávame a.. no źe ideme. 
"Dovidenia." Mávla som na kapitána rukou, po čom sme vyšli z jeho kancelárie. U niektorého z vojakov som sa nechala nasmerovať k farme a popri ceste som rozmýšľala ako.. by som tento problém začala riešiť. Následne som si len odopla jeden váčok s peniazmi a hodila som ich Moryllovi.
"S Omosim prejdeme dané miesto, ty sa zatiaľ povypytuj v meste na ostatné prípady. Zisti koľko kusov dobytka zmizlo, v akých intervaloch, prípadne všetky povesti ktoré sú okolo týchto zmiznutí.. však to poznáš. Môže sa pokojne jednaž o nejaké zviera.. Taký Lariat by za sebou nezanechal príliš stôp, svoju korisť konzumuje až v hniezde. Stretneme sa pri kasárňach." Stále som pripúšťala aj túto možnosť. Predsa len.. aby to boli zlodeji a nikto pri tom nevidel ani kúsok ich plášťov? To mi niečím smrdelo. Bola som zvedavá ako je tá farma ďaleko.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Ut 04 august 2015, 16:50

Kapitán len prikývol, vstal a zatvoril za vami dvere. Práce musel mať nad hlavu, najmä keď nemohol na tento prípad nikoho priradiť. Možno jednoducho nemali jeho stráže dostatočnú schopnosť riešiť podobné prípady. Predsa len, tu nešlo o zatknutie - najprv sa musel nájsť previnilec, vtedy mohli nastúpiť. Ale pri zisťovaní bolo treba diskrétnosť, niečo, čo väčšina stráží viacmenej nepoznala.
Moryll sa po odchode takmer znova rozosmial, no zábavnú vec si nechal pre seba, a pozorne vypočul Lillien. V ruke spokojne poťažkal mešec, ale netváril sa nadšene. Kapitánka po ňom chcela niečo, v čom nebol práve najlepší. Ale nedávala mu možnosť, a tak si len vzdychol, zamrlal čosi na súhlas a odišiel, smerom k najbližšej krčme.

Statok sa nenachádzal ďaleko. Zakrátko ste tam došli, a deti farmára zavolali otca ešte predtým ako ste došli k jeho domu. Zabuchol za sebou dvere a otrávene sa na vás pozrel. Tvár mal strhanú, a zdalo sa že nemá náladu hovoriť s ničím a s nikým.
Pri pohľade na Omosiho sa zamračil a rázne proti nemu vybehol.
''Vypadni z môjho pozemku, zver! Zlodej jeden hnusný! Prekolem ťa vidlami!'' Zrúkol nahnevane a zastavil len pár krokov pred Omosim. Predsa len, bol mohutnejší a niesol viditeľnú zbraň. Sedliak sa rýchlo otočil a schmatol vidle opreté o stenu domu. Omosi ustúpil dozadu, no zbraň nevytiahol - muž pre neho nebol žiadnou hrozbou, a sám nechcel spôsobiť zbytočný konflikt.
Prikývol na Lillien spôsobom z ktorého pochopila že na ňu počká neďaleko. Potom sa pomalým krokom vybral preč.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Ut 04 august 2015, 17:03

Lillien

"Tí ťa teda majú v láske." Uškrnula som sa na Omosiho, keď sa sedliak vracal aj s vidlami. Len mi naznačil že ma počká mimo a tak som len prikývla a znova sa pomerne pobavene pozerala na sedliaka. Aký bol zlatý.. 
"Mali by ste sa upokojiť pane... sme tu kvôli vašim koňom.." Vysvetlila som mu a rozopla som si rukavicu. Ukázala som mu moju dlaň, na ktorej sa rozžiaril znak engenirthu, alebo skôr taká insignia. Dúfala som, že sa začne správať trocha normálne. Predsa len mali sme svoj kódex, ale v sebaobrane sme mohli zabiť úplne hocikoho.
"Môžete ma zaviesť na miesto, kde kone nocovali? Prípadne mi povedať, či ste si všimli niečo, aj tú najmenšiu maličkosť?" Presa len som to chcela z prvej ruky. Stráže často polovicu slov jednoducho vypustili, pretože ich považovali za zbytočné.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Ut 04 august 2015, 17:59

Sedliak sa zamračene zadíval na Lillien a pokrčil plecami.
''Čo mi tu mávate rukou?'' Spýtal sa nechápavo, očividne nervózny z týchto neznámych ľudí voľne kráčajúcich po jeho pozemku. Potom sa zamyslel a viditeľne sa aspoň trocha upokojil.
''Vy ste tí... šetrovatelia, čo strážnik vás spomínal, teda?'' Zdalo sa že konečne prišiel na dôvod ich prítomnosti. Na Omosiho však v diaľke len zagánil a uistil sa že odchádza z jeho poľa. Keď si bol istý, že Omosi ho nemôže počuť, otočil sa na Lillien a spustil.
''Maličkosť? Ja som všetko videl. Všetko! Boli to tí sauráni... čo tu kempia. V tej svojej diere pri jazere. Ich náčelník za to môže, on nám to tu kradne. Včera v noci som videl dve obrovské siluety a moje kone boli preč! Ufujazdili na nich. A poviem vám, žiadny človek nemá také obrysy, boli to určite sauráni, a nesnažte sa ma presvedčiť o opaku.''
Baráž jeho argumentov spojená s hnevom a neznášanlivosťou bola rázna a ťažko pochopiteľná, ale dalo sa v nej nájsť niekoľko užitočných informácií.
''Hovorím vám: kradnú, obťažujú, lúpia. Moja dcéra nemôže do lesa lebo ju určite schmatnú a bohvie či zneužijú. Sú to divosi... minulý týždeň sa nestratili len kohosi dobytok, ale zmizla aj Rotterova žena, v lese zbierala čosi, a už ju nikto neuvidel. Strážnici, kapitán v ich kempe boli, ale samozrejme nezistili ani hovno, ako by aj? Mali to tam vypáliť a našli by rýchlo Rotterku, bá snáď aj jej kosti.'' Pokračoval vo svojom preslove, a Lillien bolo hneď jasné ako tu fungujú vzťahy medzi sauriánmi a ľuďmi.
''Aj vy, mladá, by ste sa mali tomu miestu vyhýbať... tých sauránov by mal poriešiť nejaký hrdina, nie dievča a nejaký hnusný saurán... on by im ešte pomohol! Je tu s vami ten.. ten?''

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Ut 04 august 2015, 18:08

Lillien

Prikývla som, keď mu konečne došlo čo som zač. Predsa len sme tu boli od toho, aby sme túto situáciu vyriešili. Pri jeho slovách som aj pochopila, prečo tak hrozne zareagoval na Omosiho. Naozaj tu s nimi mali problémy. No dve siluety.. stále mi to nestačilo na to, aby som ich mohla obviniť. No rozhodne sa touto výpoveďou posunuli omnoho vyššie v rebríčku potencionálnych zlodejov.
"Chápem vaše slová... ak dovolíte, rada by som, aby ste mi ukázali, kde ste videli tie dva obrysy. Možno za sebou zanechali stopy.. predsa len tie od koní sa zakrývajú ťažko, hlavne v noci."  na jeho otázku som znova len prikývla.
"Je to môj spoločník z univerzity. Nemusíte sa ho obávať, máme zakázané zabíjať a okrádať nevinných ľudí. Neporušil by náš kódex."  Aj keď.. možno sa to v tej krčme dalo nazvať krádežou, keďže sme odtiaľ v podstate zdrhli bez platenia. Ale kto za to mohol? Jedna blbá povera.
Návrat hore Goto down

Staré krivdy
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 4 z 17Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: