DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Tmavé mračná

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1202
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 19:16

Kabim súhlasne prikývol, stále so svojím slabým úsmevom.
''Avšak začnete až ráno.'' Povedal Malke a otočil sa na odchod. ''Kab si aj tak musí pripraviť svoje zvitky.''
Ostatní, okrem Ajeka, tiež začali odchádzať. Salvia Sarah pripomenula, že potom má dojsť za ňou do katakômb. Ajek rýchlym krokom podišiel ku Sarah a krátkym a skúmavým pohľadom prezrel jej dlane.
''To nie sú ruky bojovníka, to teda nie. Mal by som ti ukázať zbrojnicu. Vyberieš si zbraň, áno? Nemôžeme tu mať niekoho kto je len na obtiaž.'' Povedal Ajek a vydal sa von z miestnosti, kráčajúc do zbrojnice.
''Ak sa chceš mlátiť tak ako Salvia, najprv musíš mať spevnené ruky. A to sa dá dosiahnuť len jediným spôsobom.'' Vysvetlil zatiaľ čo ste prechádzali halami a chodbami rozsiahleho hradu.

Zbrojnica bola veľká, a hlavne bohatá na zbrane. Okrem nových typov zbraní tu boli aj klasické rytierske meče či luky, ktoré sa však počítali do dávnejších čias. Z moderných zbraní tu viseli rôzne pušky, pištole či muškety, no samozrejme sa tu nachádzalo aj množstvo zbraní na blízko, ako šable, mačety a rôzne jazdecké meče. Ajek odporučil Sarah niekoľko vhodných zbraní a nechal ju vybrať si.

Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina

Počet príspevkov : 859

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 19:36

Sarah

Prikývla som Salvii, keď mi povedala, aby som za ňou potom vošla do katakômb. Netušila som čo po mne mohla chcieť no .. každopádne som bola zvedavá. Teraz som však mala ísť za Ajekom. Jeho pripomienka o tom, že nemám ruky bojovníka mnou nijak neotriasla. Nevedela som, čo som robila pred tým takže som to tak či tak nepovažovala za nejakú chybu či tak.. Kráčala som za ním smer zbrojnica. Bolo tu toho naozaj veľa no.. ja som netušila ktorú zbraň by som si mala vybrať. Ajak mi niekoľko odporúčil a tak som si každú z nich vyskúšala v ruke, ako mi tam sedela. Najviac som bola asi spokojná s Cutlassom. 
"Zobrala by som si túto." Povedala som, po čom som si ho ešte pár krát poťažkala.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi Online
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 09 november 2013, 16:50

Ajek sa pri jej výbere zasmial, no potom iba rozhodil rukami.
''To je posledná vec, ktorú by som vybral, no myslím že postačí.'' Odvetil, zobral iný cutlass zo stojana na zbrane, a párkrát ním švihol.
''Perfektný na veľmi blízke stretnutia, a boje v stiesnených podmienkach.'' Zamumlal si pre seba, postavil sa medzi dve steny, ktoré vytvárali úzky koridor, a skúšal s ním bodať a sekať do vzduchu.
''Pravda, bude užitočný... ak teda budeš bojovať v hradných chodbách, alebo na lodných palubách.'' Uškrnul sa a meč odložil naspäť na stojan.
''Túto hračku som nikdy nepoužíval, takže ti moc nepomôžem. Jednoducho s ním sekaj, bodaj... praxou v teréne sa naučíš najviac. Prídeš na všetko sama, časom.''
Ajek sa obhliadol k dverám, vydal akýsi pískavý zvuk, na čo do miestnosti o chvíľu vošiel statný ghúl v starom oblečení. Obaja bojovníci schmatli svoje zbrane, a pustili sa do boja. Ghúl bol napriek svojmu zjavu silný, a dokonca aj ohybný. Dalo sa povedať, že pre Ajeka to nemohol byť nudný tréning.
Po chvíľke boja sa Ajek pozrel k Sarah, a opýtal sa či ju nezháňala Salvia. Následne dodal, že tréningového ghúla môže zohnať aj pre Sarah.

Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 09 november 2013, 16:57

Sarah

Znova som pohľad uprela na meč, ktorý som u seba mala a následne som len mierne pokrčila ramenom.
"Či už v podpalubí alebo na otvorenej planine.. ranu do srdca človek neprežije." Bola to reakcia na jeho narážku .. teda aspoň som si myslela že to bola tak trocha narážka. Musela som však uznať že to nebola práve najväčšia zbraň a proti ťažším by som radšej mala vybrať taktiku uhýbania sa, než blokovania. 
"Idem.." Dodala som na jeho dotaz a len som sa otočila k východu. Teda.. pravdepodobne mi to chvíľu bude trvať, kým nájdem miesto kde sa nachádza Salvia. Preto som sa vydala jej komnatu hľadať hneď teraz.. a nikde som po ceste neodbočovala, či som sa nezastavovala.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 09 november 2013, 18:06

Chodby akoby sami viedli Sarah smerom ktorým chcela ísť. Na každom rozcestí vždy vedela kde zabočiť, aj napriek tomu že v tomto hrade nikdy predtým nebola, a cestu do katakômb vôbec nepoznala. Musela v tom byť mágia, nejaká ochrana pred nepriateľmi a votrelcami zvonka. Jej úmysel nájsť Salviu ju onedlho doviedol na správne miesto - dlhé a strmé schody, smerujúce kamsi dole do tmy. Musel to byť vchod. Zo schodiska vial mrazivý vzduch.

Katakomby zahaľovala neprirodzená tma, v ktorej mala aj Sarah problém vidieť. Bolo to akoby sa pohybovala v hustej hmle. Jediné podľa čoho sa dalo navigovať, boli zvuky.

Salvia sedela na akejsi kamennej stoličke, obklopená niekoľkými ghúlmi. Jediné osvetlenie im ponúkalo niekoľko sviečok, ktoré zúfalo blikotali a snažili sa prežiť v tejto hustej temnote. Akonáhle Salvia zazrela prichádzať Sarah, ghúlov poslala preč, a tí len razom zmizli v čierňave, akoby tam ani nikdy neboli. V rukách držala hrubú knihu, na pohľad veľmi starú.
''Sarah, už na teba čakám.'' Pousmiala sa a prstom ukázala na druhú stoličku.
''Zaujíma ťa alterácia?'' Spýtala sa zvedavo a mierne potriasla knihou, ktorú čítala.

Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 09 november 2013, 18:48

Sarah

Prechádzala som hustým čiernym dymom, ktorý z môjho zrakového zmyslu spravil neužitočnú a nepodstatnú vlastnosť. Viac menej som sa mohla orientovať len podľa zvuku. Nevedela som ako, no aj tak som nakoniec narazila na Salviu. Zaregistrovala som ešte niekoľkých ghúlov, ktorý sa však takmer rozplynuli v hmle a ja som bola presvedčená, že sme tu len mi dve. Netušila som, čo po mne chce.. a aj keď svoju otázku vyslovila, stále som jej nechápala.
"Obávam sa.. že neviem o čom hovoríš." Odpovedala som jej trocha zahanbene a pohľad som obrátila niekam do zeme.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 09 november 2013, 20:29

Salvia sa zatvárila prekvapene pri jej odpovedi, no potom sa iba chytila za čelo a pokrútila hlavou.
''Som ja hlúpa... samozrejme, že to nevieš.'' V knihe pretočila niekoľko strán dozadu, vlastne niekoľko stoviek, až sa dostala niekde na začiatok. Položila ju na stôl a ukázala na jednu z mnohých farebných ilustrácií. Bol tam vyobrazený muž, ktorý nad sebou mal akoby dračieho ducha. Mužove telo sa postupne rozplývalo a menilo sa na formu beštie.
''Alterácia je v podstate premena. Do kataklyzmy to bola doména Bohov, teda drakov, a jej používanie bolo prísne trestané. Teraz... teraz je to inak. Draci sú stále medzi nami, a mnohí ich stále považujú za Bohov, avšak už nikoho nekontrolujú. Predtým boli na čele celých cisárstiev, či kráľovstiev.'' Vysvetlila v skratke Salvia o čo ide.
''Melke, ako lykan, je schopný v alterácii. Ajek ju ovláda tiež, a... ja sa ju snažím pochopiť. A naučiť. My, upíri, tiež dokážeme premenu. Ale je to ťažké.'' Povzdychla si Salvia a knihu odložila nabok.
''Zajtra musíš zozbierať krv, v tej dedine. Kabim ti to vysvetlí, je to jednoduché. Potrebujeme zásoby na náš útok, prípadne aj na regeneráciu... a ghúlovia si zas potrpia na mäso. Ale o tom potom.'' Dopovedala Salvia a postavila sa, berúc hrubú knihu zo sebou.
''Ráno vyjdi na nádvorie, Kabim bude čakať. Niekde si tu ľahni... je tu množstvo postelí. Niektoré sú obsadené ghúlmi, niektoré sú voľné.'' Po tomto Salvia sfúkla sviečky a odchádzala do tmy.

Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 09 november 2013, 23:16

Sarah

Pozorne som sa zapozerala do knihy a započúvala do jej slov. To čo mi hovorila, možno pre mňa nebola ani taká novinka, ako sa na prvý pohľad zdalo. Pri strate pamäti som však na hrozne veľa vecí zabudla a tak mi to naozaj ako novinky prišlo. 
"Takže sa.. teoreticky dokážeme premeniť na.. niečo." Zhrnula som jej slová neurčito a následne som len prikývla.
"Posnažím sa nikoho nesklamať." Pozerala som sa, ako odchádza. Nevedela som či je pre mňa práve ráno ideálna doba no následne som podobné myšlienky len hodila za hlavu a išla som hladať nejaké miesto, kde na odpočinok zložiť kosti.

Ráno prišlo celkom skoro. Aj keď som predsa len niekde ležala, viac menej som nespala. .teda.. vôbec som nespala. Bola som však v takom divnom hybridnom stave pri ktorom som zároveň vnímala okolie a zároveň som bola mimo, len som sa regenerovala .. Každopádne ma dnes čakala úloha a jej počiatok začínal na nádvorí, kam som sa aj vybrala.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 19 apríl 2014, 17:02

Ráno bolo zahalené v tmavých mračnách. Slnko bolo zatlačené do úzadia, tak ako to bolo takmer po každý deň temnoveku. Ale presne takéto počasie vyhovovalo všetkému, čo bolo vytvorené temnovekom. Bolo to ako pod kameňom, kde sa v tme množili kolónie hmyzu. Tentoraz sa stala rodiskom tohto hmyzu celá Deritrea...

Kabim sedel pred hradnou bránou, na vlhkej tráve, a v rukách držal akýsi dlhý zvitok, do ktorého bol ponorený. Príchod Sarah si ani nevšimol, alebo ju jednoducho zatiaľ ignoroval. Obsah toho zvitku musel byť skutočne zaujímavý.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 19 apríl 2014, 17:11

Sarah

Mág ma príliš nevnímal, buď ma teda ignoroval alebo si ma nevšimol. Ani v jednom či druhom prípade som sa však nemienila nejak ozvať. Bol zahľadený do zvitku, ktorého obsah mi bol neznámy a možno to tak bolo lepšie. Pravdepodobne sa jednalo o nejaký zvrátený rituál či podobne, no to už mne, ako dieťa noci, moc strachu nenaháňalo, skôr som to.. úspešne ignorovala.
Stála som teda tam a čakala som, kým sa sám rozhodne ísť. Určite o mne vedel..
Návrat hore Goto down

Tmavé mračná
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 4 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: