DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Zedhe Keis

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Aeghan
Nikto

Počet príspevkov : 10
Vek : 18

OdoslaťPredmet: Zedhe Keis   Ut 19 marec 2013, 14:04

Jméno: Zedhe

Příjmení Keis

Pohlaví: Můž

Věk: 27

Rasa: Člověk

Místo původu:  Nuvan

Rodina: Je sirotek takže již odmalička nikoho neměl. S nikým se ani moc nevybavuje a nekamarádí. Ale aspoň na pár dní objevil svého otce. Od té doby o něm neslyšel

Povolaní: Lovec přišer, bestií a jiných potvor

Popis povolání: Hledá jakoukoliv práci, většinou černozobák nebo vel'vlk

Talent: Vyrábění vlastních vychytralých pastiček, zbraní a je dost hbitý. Už jako malý si vytvořil menší opakovací kuši. A po letech si ji zdokonalil.

Schopnosti: Zkušenosti v boji s kuší na dálku boj na blízko s dýkou a následně si kuši ještě upravovat. Umí dobré vepřové s rýží. Dobré maskování. Různé pastičky, jedy a ostatní.

Politické názory: Politika je mu ukradená. Moc se do ní neplete.

Názory na ostatní rasy: Podobné jako u politiky. Nezajímá ho nic, jen když od nich dostane zaplaceno.

Cíle: Záleží kdo mu dá co za cíl. Ale chtěl by vyhrát Velký lov.

Povaha: Je tichý a když je v hospodě vždy v nějakém temném koutě popíjejíc pivo. Tvrdohlavý ale rozvážný. Vždy si stojí za svým ale to neznamená že nedokáže přiznat porážku. A moc dobře ví jaké jsou jeho limity.

Vzhled: Nosí černý kabát až na zem s velkým límcem a černý klobouk aby zahalil svůj obličej. Oči má zelené ale stejně skoro nikdo nevidí. Vysoké černé boty aby se vyhnul problémům s blátem. Na zádech má vždy svoji opakovací kuši která má vyměňovací zásobník střílí menší šipky než normální kuše a má připevněný menší dalekohled který má upravený hledí aby měla jeho kuše větší přesnost  a dostřel. Kožené rukavice a kalhoty.

Životopis:

Narodil se v temných uličkách Nuvanu. Hlavního města Nuvie. Půl roku žil jako batole se svou matkou v malém domečku. Jednou když už se blížilo k druhé hodině ráno. Ozvala se rána. Někdo se vloupal do jejich domu. Matka se snažila lupiče vyhnat, s koštětem se na něj vrhla ale netušila že byl ozbrojen. Lupič vytáhl nůž a bodl ji do břicha. Matka se skácela k zemi. Ráno do domu vtrhla stráž. Dům byl z poloviny prázdný jenom v kolébce spal Zedhe. Stráže jej odnesli do slumu. Vychovali ho tam. Nebylo to nic extra ale stačilo to. Bylo tam teplo jídlo a voda. Jednou tam přišel zvláštní pán. Prohlížel si všechny děti, zalíbilo se mu jenom jedno. Zalíbil se mu Zedhe. Přišel k němu a položil k němu papírek. Na něm byl znak. Znak jednoho domu v jedné z nejbohatších částí v Nuvanu. Pán se poté otočil, otevřel dveře a odešel. Zedhe neváhal ani chvilku, sebral lístek a vyběhl ven ze slumu. Rozhlížel se a přemýšlel kam jít. Pak mu to došlo. Rozběhl se ke středu města. Hledal dům kde byl stejný znak. běhal tam hodně dlouho. Nakonec, ten dům našel. Usmál se a zaklepal na dveře. Otevřela mu služka. "Copak, ztratil jsi se chlapče?" Zedhe ukáže lístek. "Ne neztratil, byl u mě jeden pán a dal mi tento papírek." Služka kývne, a pustí ho dál. "Tak pojď dovnitř." Zedhe vešel do obrovského domu. Vypadal nádherně. Poté k němu přišel pán kterého viděl před tím. "Takže jsi mě našel. Pojď sem..." Zedhe přišel k němu a zeptal se proč ho pozval. Pán mu poté vysvětlil proč si vybral zrovna jeho a proč vůbec někoho vybíral. Za několik dní totiž musí odjet někam hodně daleko. A vybral si jeho aby mu zanechal dům. Bylo to sice zvláštní že jen tak nějakému chlapci dá dům a potom odejde a už se nikdy nevrátí. Řekl Zedhemu všechno jak se chovat když teď bude mít vysoké postavení. "A teď bude všechno tohle moje?" Pán kývl, jeho vrásčité rty se usmály. "Ano, teď už ano." Zedhe se udivil. Už po několikáté si prohlížel celý dům. Jeho oči přistály na opakovací kuši která se mu velice zalíbila. Začal si ji předělávat. Přidělal jí zásobník místo otevřeného nabíjení. Začal ji nosit všude sebou a za pár dní si ho pán zavolal, aby šel k němu. Zedhe okamžitě přiklusal. Řekl mu aby se posadil na jeho židli. Bylo mu v ten den třináct moc dobře si to pamatuje. Pán mu vysvětlil že už musí jít. Ukázal mu místo kam by měl jít když mu bude smutno. Nevěděl že to místo mu později změní celý pohled na jeho život. Už pár dní byl doma sám se služkou která mu vařila zatápěla a starala se o něj. I když on to moc nepotřeboval. Poté se mu trošku stýskalo. Přišel do oné místnosti a tam byl na stole papírek. Na něm bylo psáno. Vidím že už se ti trošku stýská. Jsem rád že jsem tě v našel víš proč? Když si byl malý tak si žil s mámou v domě kde měl být ještě někdo. Otec. Ano už je to tak. Jsem tvůj táta. Nemohl jsem ti to jen tak říct. A je mi strašně líto že jsem s tebou nebyl v ty nejdůležitější chvíle. Aspoň že jsem s tebou mohl být chvilku. Tehdy jsem nebyl s tvojí mámou kvůli tomu že jsem byl na výpravě. Byl jsem tehdy posel. A odcházel jsem na daleké cesty. Asi se ale ptáš jak jsem přišel k takovému domu a penězům. Přišel jsem k tomu podobně jako ty teď. Skoro to ani nedočetl protože mu na papír padali slzy, byl naštvaný ale zároveň šťastný. Když dospěl, už měl svoji kuši velmi dobře vyladěnou. Měl na ní dalekohled pro větší přesnost. Měl tam dvě čáry které se protínaly uprostřed. Když se procházel po městě tak došel na náměstí podívat se na nástěnku dostupných prací. Byla tam odměna za zabití příšery která lovila lidi kteří v noci procházeli lesem často i menší karavany. Nikdo nikdy nevyvázl živ. Celkem se mu to zalíbilo. Zedhe si řekl že by si mohl přivydělat. Byla tam veliká odměna, pokud zabije něco co tam ještě do teď běhá. V nejbližší době to okamžitě obsadil. Cítil se na to připravený. Problém byl že nevěděl proti čemu jde. Později se to ale dozvěděl když přišel do nejbližšího lesa kde měly bestie údajně být. Procházel se tam celý den. Nikde nic. Teprve když se setmělo, se mu zdálo jako kdyby nebyl sám. Všude šumělo listí a poté se mu zdálo že se něco vyhrabalo ze země. Rychle se snažil zaměřit cokoliv co se pohnulo. Jenomže nic neviděl. Popadl pochodeň a začal se otáčet. Uviděl něco hodně zvláštního. Ani ne tak obrovský ale ani ne malý tvor kterého už někde viděl. Viděl ho v knize. Byl to Go'rol. Jenom se mu nezdálo že by zde byl sám. To by bylo velmi zvláštní, ale šance tady byla. Takže nakonec byl sám. Go'rol se rozběhl a Zedhe se trochu vyděšeně rozběhl a po pár metrech se otočil Napřáhl kuši a čekal. Go'rol na něj skočil s otevřenou pusou připraven ukončit život dalšího člověka. Jediné co Zedheho v tu chvíli zachránilo byl reflex. Kuše která byla napřažená směrem k tvorovi vystřelila. Trefil se přímo do pusy kudy šíp proletěl až do mozku. Go'rol spadl na Zedheho který vytřeštěně koukal na tělo které na něj právě dopadlo. Odhodil mrtvého Go'rola a otočil se aby se ujistil že tady není někde druhý. Když se chvilku rozhlížel tak usoudil že tam opravdu nikdo není. Když se vrátil pro odměnu tak dostal docela dost peněz. Přišel do slumu kde vyrůstal a dal ty peníze jeho vlastníkovy. Zajistil si úřední povolení na jeho práci. Dostal ho, a tak se teď touto prací živí do teď. Důvod? Prostě ho to baví. Už jich pochytal či pozabíjel dost. Už je z něj někdo a ne ten ustrašený kluk jako tehdy s Go'rolem.

Naposledy upravil Aeghan dňa So 30 marec 2013, 23:25, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1202
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Zedhe Keis   Ut 19 marec 2013, 23:26

Tak najprv, vitaj na Deritrei. Smile
Dúfam že sa ti tu bude páčiť.

Aktuálne je v hre prestávka, ale prišiel si vhod, lebo od 22.3 (piatok) plánujem znova písať, takže to by nemal byť problém.

A teraz ku charakteru.
Keďže Nuvia je feudálne kráľovstvo, tak je to s postavením Zedha dosť zložité.
Jeho rodičia, ktorí ho opustili, boli mešťania, šľachtici alebo poddaní? Predpokladám že mešťania.

Napísal si aj že jeho druhá rodina ho vychovávala selskému životu, ale ak to bol Nuvan, čo je obrovské mesto a žili v ňom, tak to bolo značne vzdialené od selského sveta. Ale ak je to len tvoj výber slova, tak v poriadku (ak selský znamená venkovní, vesnický).

Ak teda nemal rodinu a bol sirota, pravdepodobne žil ako dieťa v mestských slumoch (najchudobnejšia časť, zároveň najtvrdšia). To len taká poznámka.

Tá nočná mora. Napísal si že sa nepremenila na nikoho lebo mal Zedhe rád len sám seba. Nočné mory sa však premieňajú podľa potreby na kohokoľvek (a ak je to inak napísané v ich popise, ospravedlňujem sa). Teda sa pokojne mohla premeniť na niekoho kto sa mu nezdal podozrivý (na strážnika, farmára, ...).

A čo sa týka tej práce, myslím že v takom meste ako je Nuvan nemá Zedhe núdzu o robotu. Neviem či poznáš Witchera - Zaklínača, ale povedal by som že tieto ''práce'' sa získavajú pomocou vývesiek na krčmách alebo úradoch, alebo jednoducho reputáciou. To len tiež taká poznámka.

Naposledy, Nuvan je veľké kráľovstvo, teda všetko v ňom musí byť dokonale organizované. Aby Zedhe nemal problémy, mal by mať oficiálne úradné povolenie na túto prácu. To nie je nič zložité, je na to len nejaké vekové obmedzenie. Ale toto povolenie by mal mať vždy u seba aby ho mohli stráže / vojaci identifikovať ako lovca. Berie sa to ako ,,zamestnanie na voľnej nohe''. A kvôli tomuto je dôležité vedieť jeho postavenie, lebo poddaní nemôžu túto prácu robiť, šľachtici v praxi tiež nie (ale ak chcú, môžu), a zostávajú teda len mešťania.

No a myslím že už nemám viac čo vytknúť. Ak sa chceš niečo opýtať, pýtaj sa. Smile

Aeghan
Nikto

Počet príspevkov : 10
Vek : 18

OdoslaťPredmet: Re: Zedhe Keis   St 20 marec 2013, 12:23

Tak jo Very Happy předělal jsem to.. Asi jsem si ale o Nuvii a Nuvanu měl přečíst více Very Happy
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1202
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: Zedhe Keis   So 30 marec 2013, 13:58

Všetko sedí dobre, až na tú vec s tými Go'rolmi. Very Happy

http://deritrea.poeticforum.com/t40-go-rol
Asi si si čítal ich popis? Neviem, neviem či by ich niekto bez skúseností mohol zraniť, a dokonca aj zabiť.

A ak by sa zakusol do jeho ruky, Zedhe by tú ruku už pravdepodobne nemal.
Nedá sa to obmedziť na jedného Go'rola ktorého by si zabil šťastnou náhodou (ako toho prvého)?

Zedhe Keis
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: