DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

4|A|9999

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorSpráva
Ertai
Kráľ

Počet príspevkov : 318
Vek : 28
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Št 24 november 2011, 20:30

Bergil Brighlight

Dal jsem všem dostatek času na přípravu. Výzbroj z hromady mizela neskutečně rychle. Stejně jako zásoby jídla. Nakonec jsem zavelel všem ostatním. Tak pánové, vyrážíme směr pobřeží! Musíme zjistit, co se talo s tamějšími kláštery! Tak posbírejte poslední kousky vybavení, chci 2 muže vepředu jako průzkum, jinak klasická taktika, jasné? vykřikl jsem a pak se otočil na svoje 2 hosty. Co vy dva? Jdete s námi? Tohle není vaše válka, nebudu vás do ní tahat pokud si to nepřejete... řekl jsem jim
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ

Počet príspevkov : 303
Vek : 25
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Št 24 november 2011, 23:53

Corwin Swiftwind

Zasmál se a vstal. "Včera večer jsem Ule slíbil, že s ní půjdu najít místo, odkud přišla. A teď tam jedete. Takže si myslím, že spolu ještě nějakou chvíli zůstaneme." Řekl a prohlédl si všechny Bergilovy muže. "Navíc. Včera jste přišli o jednoho muže a já jsem přemýšlel. Nemyslím si, že bych ho mohl nahradit, ale napadlo mě, že bych se přidal k odboji. Nemám sice žádný osobní důvod k tomu, abych se do tohoto sporu mezi vámi a Charnem míchal, ale lidé kvůli němu trpí. A to je dobrý důvod pro to, s tím něco udělat." V ruce měl ještě kousek masa, tak ho strčil do pusy a začal žvýkat. Mezitím si o sebe oplácal ruce. Když dojedl pokračoval v mluvení. "A navíc. Mohl bych trochu procestovat okolí a sehnat dobrovolníky, kteří by se přidali! V této zemi musí být spousta lidí, kteří chtějí proti tyranii despoty bojovat." Nejspíš pro teď domluvil a čekal na Bergilovu reakci.

Návrat hore Goto down
Ertai
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 20:40

Bergil Brighlight

Vyslechl jsem si, co měl Corwin na srdci. Musel jsem se chtě nechtě usmát. Kdyby jste se nenabídl byl bych vás prosil abys zůstal. Mám zoufale málo lidí a každý nový je požehnání. Kromě toho jste člov... elf mnoha talentů, bylo by mi ctí bojovat po vašem boku řekl jsem. Paradoxní bylo, že ještě nedávno mě chtěl zabít a odevzdat Charnovi, což z něj nečinilo právě ideálního kandidáta. Ale do odobje jsme nabírali všelijaké lidi. Možná proto jsme skončili jak jsme skončili. Trocha neopatrnosti a ze stovek nás zbylo méně jak 20. A máte pravdu v tom, že v této zemi je mnoho lidí, co by chtělo bojovat, ale bojí se. Navíc Charn vysílá mnoho provokatérů, kteří se snaží vyvolávat vzpoury a burcovat lidi aby se jich pak Charn mohl snadno zbavit...
Návrat hore Goto down
Robin
Šľachtic

Počet príspevkov : 32
Vek : 30
Charakter : Ula

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 20:57

Ula

nedokázala sníst celý kus masa, který jí Corwin dal, tak ho nenápadně položila vedle ohniště, když viděla, že se už všichni chystají k odchodu. Stoupla si a trochu bezprizorně postávala. Když se Bergil přišel zeptat, jestli jdou s nimi, nechala Corwina odpovědět a sama nic nedodávala, jen přikývla. Sice si nepředstavovala, že půjde domů s vojskem, ale domů prostě chtěla. Nemohla říct, že by se v doprovodu tolika ozbrojených mužů cítila v bezpečí... Tak nějak si nechtěla připustit, že na místě, kde strávila celý svůj život, by je mohlo čekat nějaké nebezpečí.
Poslouchala rozhovor člověka a elfa. Jedna věc jí pořád vrtala hlavou. Když, jak se zdá, v jejich zemi nejsou zrovna dobré poměry, bojuje se proti jakémusi zlému pánovi, plánuje se odboj... proč o tom nic neví? Proč o tom nikdy nikdo v klášteře nemluvil? Vzpomínala si na útržky rozhovorů, které slýchala mezi údajnými pocestnými nocujícími v klášteře, a bylo jí čím dál jasnější, že bratr Moss a ostatní jí celou dobu něco tajili. Ale proč? Nechali ji studovat tolik knih o okolních zemích a o historii, ale o současné situaci se nikdy nezmínili...
Návrat hore Goto down
Redečko
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 21:04

Corwin Swiftwind

"Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Musíme to udělat stejně, jako to dělá Charn. Musíme lidi vyprovokovat k tomu, aby něco začali dělat." Corwin teď cítil dost zvláštní pocit. Něco jako možnost vykoupení? Ne, to je špatný výraz. Neplánoval se svým povoláním skončit. Možná je jen na chvíli odložit. Cítil se prostě dost jinak. Věděl, že se přidal ke správné straně, která má možná jen mizivou a malou šanci na to, aby celý tenhle souboj tyranie a svobody, vyhrála, ale pořád tam byla. A pokud se budou snažit, můžou jí zvětšit a něco dokázat. "Vyrazíme, ať co nejdřív dorazíme ke klášteru, ze kterého k nám přišla Ula." Koutkem oka se na dívku, která stála vedle něj, podíval. Možná jí během několika příštích hodin, čekaly její nejhorší momenty v životě. Doufal jen v to nejlepší. Zvěrstva, která vojáci Charnu pod velením svého pána, dokázali napáchat, byly někdy opravdu za hranicemi lidskosti. A těžko říct, co by to udělalo s takovou dívkou, jako je Ula.

Návrat hore Goto down
Ertai
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 22:00

Bergil Brighlight

Rychle jsem vzburcoval zbytek lidí. Bylo zabaleno všechno, co bylo potřeba. Část zásob jsme tu nechali, zakopali jsme je pro jistotu, kdyby bylo nejhůř. Tak jdeme lidi, vyražme. řekl jsem a došel k Ule. Slečno? S námi budete v bezpečí, ale kdyby bylo nejhůř, rád bych, abyste měla tohle... řekl jsem a podal jí dýku, která se předtím líbila Corwinovi (což jsem nevěděl). Očekával jsem, že jí nepřijme, ale nějak bych se cítil bezpečněji, kdyby jí měla. Mezitím, jsme už všichni vyrazili, zatím pomalu... přeci jen tu byl les plný skřetů, museli jsme být ostražití
Návrat hore Goto down
Robin
Šľachtic

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 22:05

Ula

upřela na Bergila skoro zděšený pohled. Potom na dýku. Vůbec nevěděla, co se po ní chce.
"Co... co bych s tím měla dělat?" vysoukala ze sebe překvapeně. Za svůj život nepoužila nůž k ničemu násilnějšímu než je krájení zeleniny. Tak nějak jí došlo, že jí Bergil podává zbraň, ale ani nevěděla, kam by ji měla dát nebo jak ji držet. Po pravdě, spíš by si s ní sama ublížila. Tedy... aspoň tak se cítila. Nikdy ale nebyla v situaci, kdy by zjistila, jak by se chovala v nebezpečí nebo přímo v ohrožení života. Pomalu, jakoby velice neochotně, pro dýku natáhla ruce a ovinula kolem ní ruce. Upřeně na ni hleděla. Pořád si ale nebyla jistá, jestli si ji má vzít. Nebo jestli chce. Nebyla moc pro, ale samotnou ji překvapilo, že nebyla ani vyloženě proti.
Návrat hore Goto down
Redečko
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 22:21

Corwin Swiftwind

Nechtěl nijak kecat do toho, že Bergil dává Ule zbraň. Ostatně, byla to její věc, jestli si jí vezme nebo jí odmítne a on tu nebyl od toho, aby jí do toho kecal. Ani nebyl nikdo, kdo by nad ní měl dozor nebo tak. I když si tak někdy sám sobě připadal, což ho taky docela překvapovalo. Zařadil se radši za Bergilovy muže a dal se do cesty.
Pořád ho někde hluboko v duši trápilo to, na co můžou na konci své cesty narazit. Nějak se mu nechtělo věřit, že tam dorazí a vše bude v pořádku. Něco mu v tom totiž bránilo. Nejspíš to byla pravda, kterou o Charnu věděl. Zakroutil hlavou a zavřel na chvíli oči. Myslel si, že by se mu možná mohlo podařit zbavit se těch myšlenek, ale nešlo to. Nemohl. Trápilo ho to.
Nakonec mu to nedalo a otočil se na Ulu. Musel jí to říct, aby se s tím pomalu začala smiřovat. S tím nejhorším. "Ulo.." Už z toho oslovení bylo znát, že teď se nebude mluvit o duhových motýlech. "Je tu šance.." Na chvíli se odmlčel. Jako by ztratil slova. ".. Tedy, spíš pravděpodobnost.." Znovu se zarazil. Pohled do očí mladé dívky, která nikdy nezažila pořádné násilí a skoro ani nevěděla, k čemu se může používat dýka. Vlastně.. Vždyť se jí dělalo zle už jen z pohledu na vojáka..Prostě byl hrozně moc rozhozený. ".. Všichni ti, které si znala, jsou možná po smrti.." Nebylo to poprvé v životě, kdy elf koktal a skoro nevěděl, co říct. Ale ta situace si to prostě sama vyžadovala. "Mrzí mě to." Dodal nakonec. Samozřejmě, že jí to nijak nemohlo uklidnit. Ale dělat jí falešné naděje by nebylo vůbec moudré. Mohlo by to na ní mít o to tvrdší dopad. Charnští vojáci byli neskuteční hajzlové. Jinak to nejde říct. Jako by si je sám despota vybíral a učil je všemu, co sám tak dobře zná. Násilí a tyranie jsou jejich denním chlebem. Někdo to už musel zarazit. Pověsit je všechny.. To by bylo řešení..

Návrat hore Goto down
Ertai
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 22:29

Bergil Brighlight

No, kdyby Vás někdo ohrožoval, tak se tvařte, že víte co děláte, tenhle konec držte, tímhle koncem miřte na nepřítele. Ti šmejdi z Charnu napadnou bezmocnou dívku a budou v noci dobře spát. Ale jakmile budete mít zbraň, tak si to rozmyslí. Je to jen pro nejhorší případ. Navíc je celkem pěkná ne? Dokonce je tu něco jako šperk... řekl jsem za chůze. Mezitím jsme pokračovali dál. Dva muži na hlídce, aby nás varovali před nepřítelem, ostatní v sevřeném útvaru. Pak ale Corwin s Ulou promluvil stylem "Jo a hele, všichni co znáš jsou mrtví". nemohl jsem si odpustit menší facepalm...
Návrat hore Goto down
Robin
Šľachtic

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Po 28 november 2011, 22:47

Ula

Nebyla sice nějak chamtivá, ale kterou dívku by nezaujala zmínka o šperku? Dýku si tedy vzala (+ zdobená dýka) a právě ji zkoumala a prohlížela si ji. Opravdu byla docela pěkná! Samozřejmě jí vůbec nedošlo, že byla nejspíše vypáčena z chladných rukou nějaké mrtvoly. Potom začal Corwin říkat něco, co znělo opravdu vážně, takže svou pozornost přesunula k němu. Neříkal ale vůbec pěkné věci! Jeho slova na její tváři vzbudila asi takovýhle výraz. Jen civěla na Corwina, co tím jako myslí?!
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   

Návrat hore Goto down

4|A|9999
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 8 z 9Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: