DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

4|A|9999

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina

Počet príspevkov : 860

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Pi 12 október 2012, 18:14

Lilynette

"Sakra!" zakričala som si na seba v hlave, keď som mu kúzlom neprebodla hlavu. Štvalo ma to a pochybovala som, že by som dokázala ďalšie kúzlo vytvoriť dosť skoro. Odpútala odo mňa pozornosť práve Emeta, ktorá ho chcela sundať zozadu. Mogg sa zameral na ňu. Chytil ju a vyzeralo to, že to bude jej posledný deň na tomto svete. Nemohla som znova kúzliť, teda mohla ale nestihla by som to. Preto som musela použiť niečo, v čom som nebola o nič lepšia než v kúzlení. Schytila som zo zeme meč, ktorý som tam pred tým nechala. Rýchlo som sa rozbehla k Moggovi, skočila som a oboma rukami som zovrela rukoväť meča. Chcela som mu čepeľ zabodnúť zozadu priamo do hlavy. Mohlo by to vyjsť, aspoň som v to teda dúfala. Tesne pred úderom som zavrela oči. Rozhodne nebude príjemné vpáliť voľným pádom do Mogovho stavaného svalnatého tela, ktoré bolo k neporovnaniu k mojim chabým svalom. Keďže som bola žena a nebola som ani valeánom, nemala som toľko sily, aby som mohla Mogga, okrem podobných útokov nejakým spôsobom ohroziť.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ

Počet príspevkov : 1197
Vek : 24

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Pi 12 október 2012, 18:23

Salga sa snažil, šprintoval ako najrýchlejšie vedel, ale nemohol to stihnúť. Jedinou nádejou Emety teraz bola Lilynette, so svojím mečom. Mogg začal brutálne stláčať Emetu, konkrétne jej hruď a drvil jej aj ruku. Emeta sa začala dusiť a z úst jej vyvieral slabý potôčik krvi. Vyzeralo že čoskoro upadne do bezvedomia a pri najhoršom sa z neho už nikdy nezobudí, lebo jej rukou drvil vitálne orgány. Avšak Lilynette sa to akosi podarilo zvrátiť - seknutie v žiadnom prípade nemohlo mogga zabiť, ale rozhodne ho to aspoň donútilo pustiť Emetu na zem, kam dopadla s hlasným žuchnutím. Vyzeralo to zle - kričala od bolesti a zvierala sa na zemi ako zranené zviera. Mogg sa zapotácal a rukami rozhadzoval okolo seba - a zase trafil Salgu, ktorý bežal Emete na pomoc. Ten spravil salto a dopadol na zadok. Obaja boli vyradení z boja. Zostávalo to len na Lilynette. Mogg bol už dostatočne zranený, ale stále mal všetku svoju silu. Obrátil sa na Lilynette a začal sa po nej zaháňať rukami ako besný.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   So 13 október 2012, 22:24

Lilynette

"Bastard." Zavrčala som a len som sa na Mogga pozerala. Musela som uznať, že to bol impozantný protivník no spravil jednu z tých mála chýb, že stretol zrovna mňa. Nerobila som vôbec nič, tento krát mohol zomrieť hneď dvoma spôsobmi. Vykrvácaním alebo tým, že ma nebodaj trafí. Stála som na mieste a čakala som, kým mi uštedrí silný úder. Bolo mi jedno kam. Tiež som bola trocha hlúpa, že som zabudla na Engenirth ktorá vo mne driemala.
"Šikla by sa tvoja pomoc. Ak teda nechceš, aby ma tento mogg rozmliaždil na kašu." Prebehlo mi hlavou, ani som nevedela či ma počuje. Vedela som však, alebo som aspoň dúfala, že ma naozaj nenechá zmrzačiť či zabiť. Pozerala som sa na Moggove päste ktoré sa ku mne stále približovali. Dokonca som k nemu o pár krokov pristúpila. Úplne kľudne a bez zbytočných prudkých pohybov, ešte by som sa mu nebodaj vyhla.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   So 13 október 2012, 22:46

Mogg hlasno zaručal a oboma rukami sa napriahol až za chrbát. Na to oboma plnou silou švihol po Lilynette. Bol to jeho posledný úder, najsilnejší. Ak sa Lilynette neuhne, bude na mieste mŕtva a pravdepodobne ju budú musieť zbierať po celej aréne. Obecenstvo stíchlo, zaúpelo a na pár sekúnd, pár momentov sa v aréne neozval ani jediný zvuk. Všetky oči smerovali na mladé bezbranné dievča, ktoré sa vzdalo života a obrovského mogga, ktorý plánoval ukončiť boj jediným úderom. Popravde, ľudia čakali od tejto atrakcie lepšie predstavenie. Mogga už porazilo veľa obyčajných bojovníkov, nebolo to nič špeciálne alebo výnimočné.
Ozval sa silný tresk, ako keď dve lode na mori nabúrajú do seba, alebo ako keď blesk udrie do zeme počas búrky. Uši trhajúci zvuk bol sprevádzaný žiarivým zábleskom ktorý pochádzal od mladého dievčaťa. Nikto nevedel čo sa stalo, až diváci neuvideli mogga preletieť celú arénu neuveriteľnou rýchlosťou. Vpálil do steny, do ktorej sa takmer úplne zaboril. Vyzeralo to až komicky... až na to že všade naokolo bola krv. Po chvíli si diváci uvedomili čo sa stalo a aréna vybuchla v jasote... ľudia začali kričať: ,,Mágia! Mágia! Mágia! Chceme - viac!''
Nečakane sa však podlaha arény začala zosúvať dolu - tak ako predtým išla hore, aby ich vyniesla do arény. Konečne sa vracali do svojej cely...
Dobitý Salga pritiahol bezvedomú Emetu na zosúvajúcu sa podlahu. Na tvári mu stále hral rovnaký znudený výraz. Jasot divákov a silné svetlá pomaly zanikali, a nahrádzala ich vlhkosť a pokoj podzemnej cely. Napokon sa strop zatvoril a všetci traja ste boli vo svojej starej cele, kde vás na začiatku hodili.
Salga kriticky obzeral Emetu a uvažoval nad serióznosťou zranení.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   So 13 október 2012, 23:08

Lilynette

Unavene som si sadla na zem a mierne znechutene som si prezrela divákov.
"Ešte ? robia si srandu ? Ani ja a ani Emeta nie sme ani náhodou vo svojej najlepšej forme.. o Salgovi už ani nehovorím." Pomyslela som si a len som sa pozerala, ako sa za nami zavrel strop. O chvíľku sme už boli v našej cele. Sadla som si ku Salgovi a rukou som zotrela pramienok krvi, ktorý zaschýnal na Emetiných ústach.
"Bude v poriadku, je predsa Valeánkou." Môj hlas však bol trocha roztrasený, nevedela som, či tomu mám veriť. Preto som len hodila mierne zúfalý pohľad na Salgu. Bolo mi jasné, že by ju dokázal vyliečiť, keby že má svoju dračiu magickú moc. Tú však teraz nemal a ja som ani nevedela, ako mu ju vrátiť. Snáď prvý krát som si myslela, že sa majstri, ktorý s nami ušli zmýlili. Mali mu nechať aspoň niečo. Aspoň nejakú magickú moc, napríklad aby mohol vyliečiť Emetu.
"Salga? Keby že.. keby že ti nejak dokážem vrátiť moc.." Začala som opatrne a na chvíľku som sa odmlčala, pozrela som sa na neho a čakala som jeho reakciu. Musel vedieť na čo myslím.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   So 13 október 2012, 23:24

Salga zdvihol hlavu od Emety a zahľadel sa na Lilynette.
Chceš to riskovať? Marikhelm ťa nevaroval?
Pokrútil hlavou. Viem, že si Nositeľka. Prítomnosť Engenirth dokážem spoznať na stovky míľ. Marikhelm si myslel, že to je tajomstvo, ale ja som to vedel v momente ked si vkročila na Undskú púšť... už aj predtým som to cítil. No nechcel som veriť tomu, že by sa Nositeľka mohla vrátiť.
Po krátkej odmlke a prehliadnutí stavu Emety pokračoval.
Si paradoxne najväčší a najhorší nepriateľ drakov. Ale zatiaľ nie... zatiaľ sa nedokážeš postaviť drakovi v boji. Ani len mágovi, pravdepodobne ani mágovskému učňovi, alebo valeánskemu veternému čarodejovi. Bez Engenirth by ťa zabil aj ten mogg...
... ale áno, je to možné. Ale nie som si istý, či to chcem spraviť. Následky by mohli byť... nepríjemné. Rozhodnutie však nechám na tebe. Povolaj Engenirth ked budeš rozhodnutá. Ale vedz, že akonáhle ma dračica prepustí, tvoj vzťah s Marikhelmom bude na konci. Pokýval hlavou a zase sa obrátil k Emete a snažil sa ošetriť jej rany ako najlepšie vedel.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   So 13 október 2012, 23:31

Lilynette

"Eh.." Nezmohla som sa na nič iné. Teraz naozaj zatriasol s tým, či mu chcem naozaj pomôcť. Len som si však povzdychla a pokrútila som hlavou, chcela som si ju vyvetrať. Nemala som však kde.
"Ako vážny je Emetin stav?" Spýtala som sa. Išlo mi predsa len o to, aby som jej pomohla. Keď sa z týchto zranení dostane aj bez Salgovej pomoci, nepožiadam Engenirth o pomoc. Ak by však nedokázala prežiť ďalšiu noc, tak by som kľudne obetovala môj vzťah k Marikhelmovi, aby som jej mohla pomôcť. Teraz mi ostávalo len čakať na jeho odpoveď. Neverila som, že by mi klamal. Salga možno chcel svoju moc späť no nebol to podliak. Aspoň takú mienku som o ňom mala ja. Dúfala som len, že ho moje počínanie v posledných týždňoch nezmenilo a že mi bude ochotný povedať pravdu. Mohol predsa len o jej stave klamať. Dúfala som však, že to nespraví.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   So 13 október 2012, 23:54

Salga pri otázke zaváhal, na moment to dokonca vyzeralo že vymýšľa odpoveď alebo že bude klamať. Napokon však odpovedal úprimne.
Musím skonštatovať, že to vyzerá skutočne zle. Ak nedostane odbornú pomoc, tak to vyzerá na... na... neobmedzenú kómu... čo znamená, že by po zbytok života bola len živá mŕtvola... ľudia tomu hovoria storočný spánok. Myslím, že ani moja dračia mágia by ju neobnovila celkom do tohto sveta.
Zamračil sa a pokrútil hlavou. Ak ju chceme zachrániť, musíme uniknúť.
Náhle ste v chodbe začuli kľúč otvárajúci mrežové dvere a kroky na chodbe. Mohli to byť tak tri osoby najviac. Bolo to síce prečíslenie, ale šanca sa predsa len naskytla. Tri siluety pristúpili k mrežiam a krátky moment tam len stáli, akoby si vás obzerali. Potom sa jeden z nich, muž v strede, ozval: Vy... ste tá nová atrakcia? Ste dosť zranení... pravdu povediac, prišiel som vás vyslobodiť. Pracujem pre istého mága, ktorý ma poprosil o službu. Mám vás všetkých troch doniesť k nemu, živých a zdravých. Je mi ľúto že sa jedna úloha už nepodarila. Ale môj zamestnávateľ je mocný mág, on vás bude schopný vyliečiť. Musíte mi veriť. Teraz otvorím celu, neútočte, prosím...
Lilynette v jeho hlase mohla spoznať muža, ktorý sa jej prihovoril počas prevozu do tohto pekla, ešte ked všetci boli v klietkach, v tom sprievode otrokov. Bol zamaskovaný ako strážnik arény, a podobne aj jeho dvaja komplici. Kľúč zaštrkotal v dverách a tie sa z vrzgotom otvorili. Svojím dvom nakázal aby zobrali Emetu na ruky a Lilynette a Salgovi pokynul, aby ho nasledovali.
Musíme byť veľmi opatrný. Zariadil som, aby nám stráže dali pokoj. Vonku čaká raft, na ktorý musíme nastúpiť. Dajte na seba tieto plachty, aby nevideli koho prenášam. Presuny zajatcov a otrokov sú bežné, a rovnako aj ich zakrývanie, aby nevideli odkiaľ a kam sa plavia. Bezpečnosť. Vysvetlil muž a pousmial sa.

Hysterio
Hrdina

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Ne 14 október 2012, 00:04

Lilynette

Hlasno som preglgla, nečakala som, že to bude až také zlé. Moggovia mali očividne naozaj silu, navyše Emeta nebola úplne v poriadku ani pred bojom s ním. Dalo sa čakať, že to bude niečo podobné. Následne však prišla pomoc priam ako z nejakého neba. Neverila som im ani slovo no tento krát som naozaj nemala na výber. Salga by jej nedokázal pomôcť, bol ale drak.. nevedela som čo za mága je človek, ktorý nás chcel oslobodiť ale ak bol mojou poslednou možnosťou.. čo som mala robiť? Nezaútočila som na tri osoby, ktoré nám prišli pomôcť. Len som sa postavila a prehodila som cez seba plachtu. Tá zakrila moje červené vlasy ako aj potrhané oblečenie a špinavé telo. Pozrela som sa na Emetu ktorá bola pravdepodobne v bezvedomí, keďže neprehovorila a ani nezasténala jedinú hlásku. Sťažka som si povzdychla a začala som ich pomaly následovať. Modlila som sa, aj keď som netušila k čomu, no proste som sa modlila aby to Emeta prežila a aby to na nej nenechalo žiadne následky. Asi som však chcela moc.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   Ne 14 október 2012, 00:32

Prechádzali ste dlhými tmavými chodbami hradiska, hore, dole, schody, zase chodba. Cesta sa zdala nekonečná. Napokon však muž otvoril ťažké drevené dvere, z ktorých sa doslova vylialo svetlo. Očividne bola noc, svetlo bolo slabé - cestu osvetľoval jedine mesiac a hviezdy. Emetu ešte v katakombách prikryli veľkou plachtou, aby si nikto nevšimol pohyb jej krídel, ktoré sa z času na čas pohli. Muž sa pozdravil dvom strážnikom, ktorí okolo vás prešli. Správali sa prirodzene, pravdepodobne si nevšimli nič podozrivé. Podarilo sa vám prejsť celé nádvorie bez jediného problému a napokon ste vstúpili na raft, ktorý tam už čakal. Muž Lilynette a Salgu upozornil, že nebezpečenstvo je stále prítomné a plachty si musia nechať až pokiaľ nebudú mimo dohľadu ostrova. Raft sa pomaly pohol a pokojne sa hompáľal na vode... odchádzal smerom do zálivu, nie k brehu, ale skôr smerom hlbšie. Ten mág pravdepodobne býval na nejakom inom ostrove, menšom. Muž po chvílí, akonáhle sa hradisko stratilo z dohľadu, požiadal Salgu a Lilynette aby si zložili plachty.
Už sme viac menej v bezpečí. Môj pán sa vám predstaví - nesmiem vám povedať jeho meno, chce to urobiť sám. Onedlho tam budeme. Je to hlboko v zálive.

Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   

Návrat hore Goto down

4|A|9999
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 4 z 24Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: