DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 

Prolog: Charnské noci

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Ertai
Kráľ

Počet príspevkov : 318
Vek : 28
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   Po 31 október 2011, 23:24

Bergil Brighlight

Pro jistotu jsem nechal štít v pohotovosti. Nikdy jsem nevěděl, kdy ho chytne rapl a nestřelí mě elfím šípem. Vedu? To vůbec ne. Jsem jen jeden z mnoha. Nejsem důležitější než kdokoliv jiný. Ale berte to takhle, proč by měl dávat peníze pryč, když nemusí? Takhle získá co chce, zbaví se potencionálního vraha a nestojí ho to vůbec nic. Je to ve své podstatě geniální, kdyby to nebylo tak podlé. A proč tu bojuju? Protože ten šmejd zabil mého otce a vyhnal mojí rodinu do ilegality, není to dobrý člověk ani dobrý vládce. Jen vykořisťuje nevinné a bezbranné. Někdo se za ně postavit musí, ne? řekl jsem mu. Druhou rukou jsem konečně sebral trochu masa a začal ho žvýkat. Už jsem se na něj fakt těšil a nehodlal jsem ho nechat vystydnout kvůli nějakému vrahovi...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ

Počet príspevkov : 303
Vek : 25
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   Ut 01 november 2011, 14:22

Corwin Swiftwind

Pokynul hlavou a na chvíli se zapřemýšlel. "Opravdu? Pane Brightlighte, jste obdivuhodný muž. Nevím, jestli je to tou vaší částečnou elfí krví nebo vašim charismatem, ale udělal jste na mě tak trochu dojem." Bylo to zvláštní, ale na Bergilovi bylo opravdu něco vůdcovského, co v Corwinovi vzbuzovalo zajímavý dojem. Vypadal jako někdo, o koho se chcete zajímat. Corwin se znovu zamyslel nad tím, co by měl udělat. Už před chvíli se rozhodl, že Bergilovi neublíží, ale až teď mu tak nějak došlo, že se mu trochu zkomplikovaly plány. Nedostane totiž zaplaceno a nejspíš prostě půjde pryč po svých, stejně jako přišel. Ukousl si poslední sousto z kusu masa, který dostal od Bergila a pak si utřel ruce do kalhot. "Rozhodl jsem se takhle. Nebudu se tedy plést do vašich záležitostí." Vytáhl z kapsy kus papíru, na kterém byl nakreslený Bergil a u toho cena za jeho dopadení a hodil jej do ohně."Právě jsem obětoval dost velkou odměnu a budu toho určitě ještě dlouho litovat, tak snad za to aspoň stojíte." Pomalu vstal a posbíral všechno svoje vybavení. "Tak na shledanou a hodně štěstí." Popřál a ještě chvíli počkal na to, jestli mu Bergil něco nechce říct.

Návrat hore Goto down
Ertai
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   Ut 01 november 2011, 19:37

Bergil Brighlight

Tak na mě někdo vypsal odměnu, přímo na mě jo? Kolik pokud se můžu zeptat? zeptal jsem se. Docela mě to zajímalo. Spíš jen tak ze zvědavosti. Jinak samozřejmě pokud chcete, tak můžete zmizet kam chcete. Ale někdo jako vy by se nám hodil. Umíte se o sebe postarat a evidentně umíte spoustu dalších věcí, když jste mě tady našel. Popravdě byste mi mohl pomoc toho parchanta sundat... bůh ví, že by si to zasloužil... řekl jsem. Moc jsem nevěřil tomu, že by zůstal, ale zkusit jsem to musel.
Návrat hore Goto down
Redečko
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   St 02 november 2011, 19:26

Corwin Swiftwind

Ukázal na papír, který hořel v ohni. "Je to tam napsané" Řekl. "Tak se podívejte, jestli chcete." Když Bergil mluvil o tom, že by se jim Corwin hodil, elf se usmíval. Bylo to poprvé po dlouhé době, co mu někdo říkal, že by byl potřebný. Už si na to dokonce odvykl a přišlo mu to dost zvláštní takhle po dlouhé době. Sám nevěděl, jestli by chtěl zůstat nebo ne. Kdyby zůstal, šel by proti svým zvyklostem; vždyť už teď se sám k sobě obrátil zády jen tím, že nesplnil kontrakt. Musel by o tom dost přemýšlet, aby se rozhodl, ale na to nejspíš nebyl čas; tedy, Bergil vypadal jako člověk, který oplývá trpělivostí, ale Corwin takový moc nebyl. Teď zrovna rozhodně ne. Zatím nepromluvil; přemýšlel.
Proč by měl bojovat s někým, s kým neměl žádnou minulost? Proč by měl bojovat po boku někoho, koho právě potkal? Proč ho tolik lákalo zkusit něco nového a povstat po Bergilově boku proti tomu zlému muži? Nakonec se znovu otočil na odchod. "Popřemýšlím o tom. Mé rozhodnutí poznáte. Pokud se budu chtít postavit na vaši stranu, učiním tak v pravou chvíli. Pokud se rozhodnu opačně, už mě nikdy neuvidíte." Pravil bělovlasý elf a uklonil se. "Sbohem, Bergile Brightlighte."

Návrat hore Goto down
Ertai
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   St 02 november 2011, 19:52

Bergil Brighlight

Bohužel papír shořel říliš rychle, takže jsem neměl čas si to prohlédnou pořádně. Všiml jsem si jen, že za živého nabízeli mnohem větší odměnu. To bylo dobré z mnoha důvodů. Změřil jsem si ještě jednou elfa pohledem - zdál se zvláštní, rozhodně jsem nevěděl, zda mu můžu věřit. Pravda byla, že po mě nešel, i když bych ho pravděpodobně přemohl, třeba to tušil. Bohužel to ale znamenalo to, že jsem musel přesunout úkryt, už nebyl bezpečný. To byla škoda, tahle jeskyně byla vynikající. Nakonec jsem promluvil. Dobrá, ale musím vás varovat. Pokud ještě někdy půjdete po mě, nebo po někom jiném z odboje tak si vás najdu. A věřte mi, že tyhle kraje znám lépe než vy, lépe než kdokoliv... řekl jsem pro jistotu. Přeci jen pohodlného života lovce lidí se vzdává asi dost těžko a zahradník z něj asi nebude...
Návrat hore Goto down
Redečko
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   Ne 06 november 2011, 20:55

Corwin Swiftwind

A tak Corwin odešel, s úsměvem na rtech. Bergilovo povídání stálo za to a Corwin měl zvláštní pocit, že se s tímto mužem nesetkal naposledy. Možná že by se mu nakonec i líbilo další setkání s ním. Třeba i delší, než jen několikaminutový rozhovor.

Corwin znovu vyrazil do světa a opustil Myrdon. Ale s myšlenkou na to, že se možná vrátí a třeba i pomůže Bergilovi, kapitánovi povstání proti zlu, které nyní ovládalo království. Tedy, za kapitána se podle všeho nepovažoval, ale něco takového na něm prostě bylo.

Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Charnské noci   

Návrat hore Goto down

Prolog: Charnské noci
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: